Assassin's Creed Filminin İncelemeleri Hiç İç Açıcı Değil

Assassin's Creed Filminin İncelemeleri Hiç İç Açıcı Değil

Ünlü oyun serisi Assassin's Creed için çeklien Assassin's Creed filmi yurt dışında nihayet gösterime girdi. Ülkemizde de birkaç gün içerisinde gösterime girecek bu film için Ubisoft, yapımcı olarak Lionsgate firmasıyla anlaşmıştı. Kendi oyunlarını tanıtırken büyük heyecan yaratmakta bir hayli usta olan Ubisoft, Assassin's Creed filmi için de benzer bir başarı sergilemiş, film için beklentileri yükseltmişti. Peki film bu yüksek beklentileri karşılayabilecek miydi? Ubisoft'un bu anlamda bilgisayar oyunlarındaki sabıkası bir hayli kötü olduğu için Assassin's Creed filmi için kafamızda soru işaretleri dönüp duruyordu.

Assassin's Creed filmiin yurt dışında gösterime girmesiyle beraber filmin incelemeleri de su yüzüne çıkmaya başladı. Maalesef ki bu incelemeler hiç de iyi görünmüyorlar. Ubisoft, Assassin's Creed filmi yayınlanmadan önce bu filmin video oyun filmlerinin kötü şöhretini değiştireceğini ve bir dönüm noktası olacağını iddia etmişti. Fakat incelemeler bu durumun aksini gösteriyor.

Assassin's Creed film incelemelerinin bazıları filmde kullanılan kostümleri, oyuncu kadrosunu ve aksiyon sahnelerini övmekte. Fakat daha büyük bir çoğunluk filmin hikayesini ve karakter derinliğini negatif bir şekilde eleştiriyor ve filmi "yüzeysel" olarak değerlendiriyor. Yani Assassin's Creed filminin aksiyon anlamında hoş olduğu; fakat gerisinin boş olduğu iddia edilmekte.

Film incelemesini yapan tanınmış kişiler Assassin's Creed filminin diğer video oyun filmlerinden çok da farklı olmadığını açıklamaktalar. Eğer Assassin's Creed oyunlarının hayranıysanız durum sizin için farklı olabilir; çünkü Blizzard'ın Warcraft filmi de benzer şekilde kötü yorumlar almış; fakat Warcraft oyunlarının hayranları filmi tatmin edici bulmuşlardı. Bu nedenle Assassin's Creed oyunlarının hayranıysanız film, incelemelerin aksine size güzel bir tecrübe yaşatabilir.

Assassin's Creed 3 Ücretsiz Oldu!

YORUMLAR