Assassin's Creed Unity İçin İlk İzlenimler Beklenenden Düşük Çıktı

Assassin's Creed Unity İçin İlk İzlenimler Beklenenden Düşük Çıktı

Bugün Kuzey Amerika'da çıkışı üzerine Ubisoft'un yeni oyunu Assassin's Creed: Unity oyun gündemini dalgalandırarak birçok vaat edilen özelliğin kullanışlılığı ve teknik karmaşa rüzgarını da beraberinde getirdi. Birçok yabancı basında yükselen inceleme yazıları ve genel değerlendirmeler Assassin's Creed: Unity'nin uzun zamandır tartışılmasından sonra oyunun durumunu ne yönde etkiledi dersiniz?

Öncelikle Unity bildiğimiz gibi Ubisoft tarafından sadece yeni nesil konsollara odaklanmış ilk Assassin's Creed oyunu. Oyun yepyeni bir oyun motoru üzerine yapılandırılarak ekranda aynı anda çok sayıda NPC bulundurabilme gibi grafik bazlı geliştirmelere sahip. Bunun dışında oyuna eklenen binlerce yeni animasyon grafiksel bazda Unity'i gerçekten üst sıralara taşıyor. Bunun dışında görsel anlamı da etkileyen bir faktör olarak oyuna, uzun zamandır süren hayranların da talebi üzerine, yeni gizlilik butonu eklenmiş durumda. Artık bir hedefin arkasını dönmesini beklerken etrafta çalı veya ağaç aramanıza gerek kalmıyor. Yeni gizlilik butonu sayesinde modern oyunlarda olduğu gibi anında bir objenin arkasına geçebiliyorsunuz.

Unity ayrıca Assassin's Creed oyunlarında ilk kooperatif yapılanmayı denen yapım oluyor. 4 kişiye kadar çıkabilen grubunuzda belirli assassination görevlerini ve çeşitli baskınları gerçekleştirebiliyorsunuz. Buna özel olarak karakterinizi kişiselleştirebilir ve farklı eşyalarla donanımlarınızı kurabilirsiniz. Unity'de tüm yenilikler bir yana, oyunun çıktığı PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformlarında büyük teknik problemlerin yaşandığı rapor ediliyor. Oyuncular her platformda çeşili teknik sıkıntılar çektiklerini, FPS problemlerinin oyunun akıcılığını yüksek derecede etkilediğini söylüyorlar.

Tüm iddialara rağmen dünya çapında yabancı basınlar ortalama olarak Assassin's Creed'e 10 üzerinden 7 puan vermiş durumdalar. Eğer oyunun detaylı inceleme yazısını, video incelemesini ve özel ilk bakış videosunu görüntülemek isterseniz Turuncu Levye - Assassin's Creed: Unity İnceleme başlığımızda oyuna ait tüm detayları bulabilirsiniz.

Times Meydanı'nda Warlords of Draenor'un Çıkışına Özel "Vahşi" Reklam

Telltale, Game of Thrones'un Episodik Oyunu Hakkında Konuştu

YORUMLAR