Assassin's Creed ve Final Fantasy Hiç Beklenmedik Şekilde Bir Araya Geldi

Assassin's Creed ve Final Fantasy Hiç Beklenmedik Şekilde Bir Araya Geldi

Ubisoft ve Square Enix, bugün beklenmedik bir açıklama yayınlayarak, yan yana gelmesini hiç beklemediğiniz Assassin's Creed ve Final Fantasy'nin birlikte yer alacağı bir DLC paketi üzerinde çalıştıklarını açıkladılar.

Aslında ölümüne Assassin’s Creed ya da Final Fantasy hayranı olanlar, Origins'in Gamescom sırasında yayınlanan videosunda Final Fantasy serisine dair küçük easter egg'lerin olduğunu fark etmişlerdi. Daha önce çıkan yine küçük haberlerle birlikte Square Enix ve Ubisoft'un küçük bir ortaklık içinde olduğu anlaşılırken, bugün yapılan açıklamayla birlikte o ortaklığın meyvesi de duyurulmuş oldu.

"Bu birliktelik, karşılıklı hayranlığın bir sonucu" diyen Ubisoft Montreal'in oyun yönetmeni Ashraf Ismail, "İki ekip arasında da birbirine müthiş bir saygı var. Birbirimizin işlerine bir şekilde saygı gösterme fırsatı bulacağımız için çok heyecanlıyız." şeklinde bir açıklama yaptı. Square Enix, Final Fantasy dünyasında Assassin's Creed ögelerine yer verecekleri DLC paketinin ise 30 Ağustos'ta yayınlanacağını açıkladı.

Paketin yayınlanmasıyla birlikte 30 Ağustos'ta Moogle Chocobo Carnival etkinliğinde Dream Egg bulunabileceğinin altını çizen yapımcılar, bununla birlikte ana karakter Noctis'in de Assassin's Creed kostümüne kavuşacağını açıkladılar.

Yayınlanan ilk paketin ardından partnerliğin devam etmesi beklenirken, Assassin's Creed: Origins tarafından da Final Fantasy evrenine dair küçük göndermeler beklendiği de açıklamalar arasından kendisine yer buldu.

Final Fantasy 15 PC'ye Geliyor!

Assassin's Creed Origins'in 18 Dakikalık Oynanış Videosu Yayınlandı

YORUMLAR