Assassin's Creed'in Yaratıcı Direktörü Kovuldu

Assassin's Creed'in Yaratıcı Direktörü Kovuldu

Assassin's Creed ve Prince of Persia gibi markaların yaratıcı direktörlüğünü yapmış Patrice Desilets, Ubisoft'tan kovulduğunu açıkladı.

Polygon'a yaptığı açıklamada ne olduğunu anlamadan bir anda kendisini kapı önünde bulduğunu belirten Desilets, bir sabah geldiğinde sözleşmesinin feshedildiğini öğrendiğini ve iki güvenlik görevlisi eşliğinde kapıya kadar geçirildiğini, takımına ve çalışma arkadaşlarına veda bile edemediğini söyledi. Bunun kendi kararı olmadığını üstüne basa basa söyleyen Desilets, görevine son verilmesinin bir temele dayanmadığını ve haksızlık olduğunu dile getirdi.

Bu kovulmayla ilgili günün erken saatlerinde bir açıklama yapan Ubisoft; Desilets'le görüş ayrılıkları yaşadıklarını, bunun sonucunda da kendisinin işi bıraktığını belirtti. Önceliklerinin her zaman için proje üzerinde çalışan takım olduğunu dile getiren Ubisoft, firmanın temellerini bu takımların oluşturduğunu açıklayarak Desilets'e bir nevi "Sen kimsin ki?" mesajı verdi.

Desilets, daha önceleri Ubisoft'ta çalışmış ancak oradan ayrılarak THQ Montreal'e geçmişti. Fakat THQ'nün iflasının ardından 170 kişiyle beraber Ubisoft'a tekrar katılan Desilets, şimdiyse kendisinin hiç beklemediği bir sonla karşılaştı. 

Başarılı bir kariyere sahip Desilets'i umarız yakın zamanda başka oyun projelerinde görürüz.

Asssassin's Creed 4 Detayları

YORUMLAR