Aston Martin'in Yeni Elektrikli Modeli Akılları Baştan Alıyor

Aston Martin'in Yeni Elektrikli Modeli Akılları Baştan Alıyor

Aston Martin'in yeni tasarladığı konsept elektrikli araba DBX Concept pek çok özelliği ile akıllara durgunluk veriyor. James Bond’un bile vazgeçemeyeceği bir model olan DBX Concept, elektrikli araba kulvarında ezber bozacağa benziyor.

3 Mart’ta Cenova’da yapılan araba sergisinde Aston Martin yeni bir konsept araba tanıttı. DBX Concept adındaki bu yeni model Aston Martin, gövdesinde 12 silindirlik güce denk gelecek bir elektrik motoru taşıyor.

Son derece şık, lüks ve çevreci olan Aston Martin DBX Concept, lityum sülfür bataryalar kullanarak daha fazla enerji kullanımına olanak tanıyor. Henüz sadece bir tane üretilmiş olsa da Aston Martin DBX Concept elektrikli arabalar kulvarında rekabeti kızıştıracak özelliklere sahip.

Tüm kontrollerinin elektrik enerjisiyle çalışması sağlanmış olan yeni Aston Martin sürücünün emniyetini, lüksünü ve sürüş tecrübesini artıracak donanımlara sahip. Karbon seramik fren balataları kullanan DBX Concept yüksek hızda bile kısa sürede durabilecek şekilde tasarlanmış. Aston Martin DBX Concept dikiz aynaları yerine tamamen kameralar kullanıyor.

DBX Concept henüz bir prototip olduğu için bir fiyatı ya da çıkış tarihi yok.

Vanquish 2015: Birçok Aston Martin, Tek Araba 

Apple'ın Elektrikli Araba Tasarımı Sızdırıldı: Aracın Adı iMove Olabilir

Apple Tesla'ya Rakip Oluyor, Titan Projesini Başlatıyor

Yapay Zeka İnsanlığın Sonunu Getirebilir

YORUMLAR