ASUS 2013 Yılında 24 Milyon Dizüstü Satmayı Hedefliyor

ASUS 2013 Yılında 24 Milyon Dizüstü Satmayı Hedefliyor

Ocak ayı neredeyse bitmek üzere ve bilişim teknolojileri uzmanları yeni yıldan beklentilerini daha önceki yıllara oranlayarak yavaş yavaş ortaya çıkarmaya başladılar.

Diğer firmaları bir kenara bırakarak ASUS firması bu yıl için beklentilerini paylaşmayı uygun görmüş olsa gerek ki bazı rakamları kullanıcılarla paylaştı.

Digitimes'a göre şirket bu yıl geçtiğimiz seneye oranla %26.3'lük bir artışla Aralık ayının sonuna kadar toplam 24 milyon dizüstü bilgisayar satmayı hedefliyor.

2012 yılı içerisinde notebook ve netbook satışlarında sırasıyla %29.3 ve .8 oranında büyüme gerçekleştiren şirketin, 2013 yılı için beklentileri gerçekten çok iddialı rakamlar olarak dikkat çekti.

ASUS aynı zamanda tablet piyasasında da iyi bir yerde ve bunu daha da ileriye taşımaya niyetli gibi görünüyor. Şu an için kafalarındaki rakam ise geçtiğimiz yıla nazaran %90.5 büyümek. Bu da yaklaşık 12 milyon gibi bir satış rakamına ulaşmaları gerektiğini gösteriyor. 2011 yılına oranla 2012 yılı içerisinde tablet satışları konusunda gerçekleştirdikleri %250'lik büyümeyi düşündüğümüzde, hedefledikleri rakamlara ulaşmaları çok da imkansız görünmüyor.

Sonuç olarak ASUS'un 2013 yılı için hedeflerini göz önünde bulundurduğumuzda notebook, netbook ve tablet satışları için toplamda hedeflenen satış rakamı 36 milyon civarındadır. ASUS bakalım 2013 yılı için hedeflediği rakamlara ulaşabilecek mi? Bunu zaman gösterecek.

Bill Gates Windows 8'e Sahip Çıktı

YORUMLAR