Asus 2016 Yılı Boyunca Toplam 25 Milyon Telefon Satmayı Hedefliyor

Asus 2016 Yılı Boyunca Toplam 25 Milyon Telefon Satmayı Hedefliyor

Büyük markaların hükmettiği telefon sektörüne sonradan giriş yapan ve oldukça büyük bir başarı yakalayan Asus, 2016 yılında hedeflediği telefon satış miktarını 5 milyon azalttı.

Tayvan merkezli teknoloji şirketi Asus, ürettiği bilgisayar ve donanım ürünleri sayesinde tüm dünyada oldukça fazla kullanıcıya hitap ediyor. Elindeki bu kitleyi telefon üreterek daha da arttırmayı düşünen Asus, "Zenfone" serisiyle birlikte büyük satış rakamlarına ulaştı. Asus'un telefonları düşük fiyata ve fiyatına oranla iyi özelliklere sahip olmasından dolayı çok tercih ediliyor.

Asus aslında 2016'nın başında toplamda yıl boyunca 30 milyon telefon satmayı hedeflemişti. Fakat piyasanın yavaşlamasından dolayı dev teknoloji şirketi bu hedefini azaltarak 25 milyon civarına indirdi. Yani yıl boyunca Asus 25 milyon telefon satacak, satmak zorunda. Çünkü iddiasını bir kez daha azaltırsa prestiji zedelenebilir.

Asus'un önceki yıllardaki satış rakamları ise oldukça iyi seviyelerde. Tayvanlı şirket 2014 yılında 8.5 milyon ve 2015 yılında ise 20 milyon akıllı telefon satmıştı.

Asus Live ile Cebimizden Televizyon Seyredebileceğiz!

YORUMLAR