Asus 7 inçlik Tableti MeMO Pad'i Duyurdu

Asus 7 inçlik Tableti MeMO Pad'i Duyurdu

Asus Tüketici Elektroniği Fuarı 2013'te epeyce yeni ürün hakkında kullanıcılarına bilgi vermiş olsa da şu ana kadar herhangi bir Android tablet ile ilgili açıklama yapılmamıştı.

Görünen o ki Asus şu günlerde tablet piyasasında fırtına gibi esen ve Google için hazırladığı Nexus 7'ye rakip olarak yepyeni bir tablet piyasaya sürerek rekabeti arttırma niyetinde.

Bu bağlamda Asus, Jelly Bean işletim sistemiyle çalışan 7 inçlik tableti MeMO Pad'i resmen duyurdu.

Şirket tarafından yapılan başka bir açıklamaya göre MeMO Pad'ler Nisan ayında 150 dolar gibi bir fiyat etiketiyle Amerika'da satışa sunulacak. Ürünün şeker beyazı, titanyum grisi ve kiraz pembesi olmak üzere üç farklı renk modeli olacak.

Asus yeni piyasaya sürmeyi planladığı tableti MeMO Pad'in diğer ülkelerde satılıp satılmayacağıyla ilgili kesin bir bilgi vermemesine rağmen, şirketin yetkili tablet satıcıları tarafından yapılan açıklamaya göre ürün diğer ülkelerde de Asus yetkili bayilerinde satışa sunulacak gibi görünüyor.

Android 4.1 Jelly Bean işletim sistemine sahip olacak olan MeMO Pad, VIA WM8950 çipseti ile birlikte gelecek.

1 GHz'lik tek çekirdekli işlemci ve Mali-400 grafik işlemcisini içerisinde barındıran MeMO Pad, 1GB Ram kapasitesinin dışında Google Nexus 7'de olduğu gibi 8 GB'lık ve 16 GB'lık iki farklı depolama seçeneğiyle kullanıcılara sunulacak. Bunun dışında cihaz microSD bellek yardımıyla 32 GB'a kadar depolama alanına sahip olabilecek.

1024x600 ekran çözünürlüğüne sahip olacak olan 7 inçlik tablet, ön tarafta bulunan kamera ile 720p HD kalitesinde video çekebilme özelliğine sahip. 4270 mAh Li-Polymer bataryası sayesinde 7 saatlik bir aralıksız kullanım sunuyor.

Reddit'in Kurucusu Aaron Swartz Evinde Ölü Bulundu!

YORUMLAR