Asus Amiral Gemisi Telefonlarının Yanına Bir de Robot Ekledi

Asus Amiral Gemisi Telefonlarının Yanına Bir de Robot Ekledi

Asus yeni ilan ettiği 3 Adet üst sınıf Zenfone’un ardından 600 dolarlık yeni Zenbo robotunu da teknoloji dünyasıyla tanıştırdı.

Zenbo robot Yıldız Savaşları: Güç Uyanıyor filmiyle herkesin sempatisini toplayan BB-8 isimli küre robotun kötü bir kopyası gibi duruyor. Güne damgasını vuran 3 adet Asus Zenfone’un tanıtımından sonra Zenbo’yu da Computex Fuarında tanıtan Asus bu robotun aslında bir akıllı ev yönetim aracı olmasını hedeflemiş. Zenbo 600 dolarlık fiyatıyla mutfak işlerine, çevrimiçi alışverişlere, ev güvenliğine ve aile fotoğrafçılığı gibi görevlerin altından kalkabiliyor. Mutfak işlerinde her hangi bir yemek tarifinin eksik malzemelerini çevrimiçi olarak sipariş edebilen Zenbo’nun hedefi tüm ev işlerini çekip çevirmek.  Kullanıcılarının seslerini tanıyarak komutlar alabilen Zenbo dans edebiliyor, şarkılar söyleyebiliyor ve evdeki çocukların ders çalışmalarına katkıda bulunabiliyor.

Zenbo’nun tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz. Ancak bu videoda Zenbo’nun bazı özelliklerinden rahatsız da olabilirsiniz. Zenbo’nun sessiz sedasız aniden resimler çekerek aile bireyleriyle paylaşmak gibi bazı itici özellikleri de var.

Robot Garsonlar İşten Kovuldu

Yıldızlararası Filmindeki Robot Gerçek Oldu

YORUMLAR