Asus Anakart Satışlarında Hala Liderliği Koruyor

Asus Anakart Satışlarında Hala Liderliği Koruyor

Asus'un uzun yıllardır özellikle anakart ve ekran kartı satışlarında başta gelen üreticilerden birisi olduğu biliniyor. Son gelen satış bilgilerine göre 2013'ün ilk çeyreğinde tam 5 milyon anakart satışı gerçekleştiren şirket böylelikle en çok satış yapan üretici olmayı da başardı.

Elbette bu yüksek satış adedinin yanında Asus'un güçlü rakipleri de arkasından geliyor. Özellikle 4.9 milyon anakart satışı gerçekleştiren Gigabyte neredeyse Asus kadar satış yapmayı başardı ve böylece dünyada ikinci sırayı almış oldu.

Böylece Asus ve Gigabyte ikilisi tüm piyasada gerçekleşen anakart satışlarının yüzde 45'ini gerçekleştirmiş oldular. Diğer üreticiler ise ASRock, MSI, ECS, Biostar, Foxconn ve geri kalanlar olarak sıralanmaktalar.

Asus'un bu başarısının ardında gereken bileşenleri toplu ve uygun fiyattan alabilmesi ile daha yüksek kar marjları ortaya koyan üst düzey anakartlar pazarında yer alması da gelmekte. İlerleyen dönemlerde Gigabyte ile arasındaki anakart mücadelesinin nasıl süreceğini biz de merakla beklemeye devam edeceğiz.

Twitter video servisi için BBC America ile anlaştı

YORUMLAR