Asus, Asya'da Silikon Vadisi Kurmak İstiyor

Asus, Asya'da Silikon Vadisi Kurmak İstiyor

Geçtiğimiz hafta IFA 2017'de yeni ürünlerini tanıtan Asus şirketi, teknoloji şirketleriyle bir ortaklık yapacağını duyurdu. Ancak bu ortaklık bir cihazdan daha çok, Asya'da yeni yetenek ve fikirlerin gelişmesi üzerine olacak. Bu anlaşmalara toplamda 50 milyon dolar girişim fonu ayıran Asus, Asya'da bir nevi Silikon Vadisi kurmak istiyor.

İlk olarak Asus şirketi 50 milyon dolarlık fonun iyi değerlendirilmesi için Fenox Venture Capital ile ortaklık kurdu. Fenox'un genel ortağı ve CEO'su yaptığı açıklamada, "Ortaklık yapacağımız şirketlerin yapay zeka, insanlar, internet, ve sanal gerçeklik gibi kavramları incelemesini istiyoruz. Diğer üreticiler gibi ASUS da yeni fikirler ortaya atıyor ancak radikal fikirler için ortaklık kuracak geliştirme şirketleri arıyoruz." sözlerini sarf etti.

Genel olarak Silikon Vadisi'ne çalışan şirketlerle ortaklık kurmak isteyen Asus, ABD dışında Japonya, Tayvan ve Çin de dahil olmak üzere başka yerlere de bakacak. Ayrıca Fenox CEO'su "ASUS çoğunlukla Series A fonlarını arttıran, ABD ve Avrupa'da ürün satan ancak Asya'ya girmek isteyen yeni şirketlerle ilgileniyor" açıklamasıyla gelişmek isteyen şirketlere de çağrıda bulundu.

Asus ZenFone 4 Serisi Muhteşem Kameralarla Geliyor

Asus'tan Yeni Oyuncu Dizüstü Bilgisayarı: ROG Chimera

YORUMLAR