Asus, Dünyanın İlk NFC Destekli Kulaklığını Duyurdu

Asus, Dünyanın İlk NFC Destekli Kulaklığını Duyurdu

ASUS, dünyanın ilk NFC destekli Bluetooth 4.0 kulaklığını duyurdu. EB50N adını taşıyan yeni ASUS marka kulaklık, gelişmiş veri hızı özelliğini taşıyor. Bu sayede kullanıcıya yüksek ses kalitesi ve enerji verimliliğini aynı anda sunuluyor.

ASUS’un bugün duyurduğu EB50N kulaklık, Yakın Alan İletişimini (NFC) destekleyen ilk kulaklık olma özelliği ile öne çıkıyor. NFC teknolojisi, kullanıcıya tek dokunuşla cihazı eşleştirme ve kulaklığa eş zamanlı olarak iki cihaz bağlama imkanı tanıyor. Ergonomik tasarımı ile dikkat çeken kulaklık, uzun süre müzik dinleyenler için ideal. Eller serbest konuşma için de kullanabildiğiniz kulaklık, 250 saate kadar bekleme süresi veya 6 saate kadar eller serbest konuşma süresi sunuyor. NFC EZ tek dokunuşla cihaz eşleştirme teknolojisi sayesinde EB50N, 3 cm mesafede olan -Bluetooth’u açık- herhangi bir cihazı tanıyıp, otomatik senkronizasyon işlemini başlatıyor. Kulaklıkta aynı zamanda, EB50N’nin iki cihazla aynı anda eşleşmesini sağlayan çok noktalı bağlantı modu bulunuyor. Sol kulaklıkta LED göstergesi ve güç düğmesi, sağ kulaklıkta hızlı şarj için micro USB portu bulunuyor.

Ses yalıtımı ve yankı iptali özellikleri ile gelişmiş ses kalitesi ve ses oynatma deneyimi yaşatan EB50N, akıllı telefonlarla, tabletlerle, dizüstü bilgisayarlarla, mp3 oynatıcılarla kullanılabiliyor. ASUS’un bu yenilikçi ürününün fiyatı ve çıkış tarihi henüz belli değil.

Dünyanın En İnce Dizüstü Oyun Bilgisayarı: Maingear Pulse 17

YORUMLAR