ASUS FonePad 12 Nisan'da Ön Siparişe Açılıyor

ASUS FonePad 12 Nisan'da Ön Siparişe Açılıyor

ASUS tarafından 2013 Mobil Dünya Kongresi etkinliğinde tanıtılan FonePad isimli mobil cihaz 12 Nisan itibariyle sayışa çıkıyor. Aslında geçtiğimiz ay çıkması beklenen ürünün 12 Nisan’da doğrudan satın alınamayacağını; bu tarihin ön sipariş tarihi olduğunu da belirtmemiz gerekiyor.

Tanıtılmasının ardından uzun bir süre sessizliğe gömülen ASUS FonePad’in satışa çıkma tarihi ve fiyatı nihayet açıklandı. 12 Nisan itibariyle İngiltere’de ön siparişe açılacak tablet için 179 Pound değer biçildi. Bu fiyatın 16 GB depolama alanına sahip modele ait olduğunu ekleyelim. Ön sipariş üzerinden satın alan müşteriler cihaza 26 Nisan’dan sonra kavuşabilecekler.

Nisan sonu ya da mayıs başında Amerika Birleşik Devletleri üzerinde de satın alınabileceği tahmin edilen cihaz 7 inç sınıfına ait. 1280x800 piksel ekran çözünürlüğüne sahip olan cihaz Atom türü 1.2 GHz’lik işlemci kullanıyor. Android 4.1.2 sürümüyle kullanıcılara ulaşacak olan ürünün kısa süre sonra Android 4.2 güncellemesine kavuşması bekleniyor.

Google Babel'ın özellikleri sızdırıldı

YORUMLAR