Asus GX700, Su ile Soğutulan İlk Dizüstü Oyun Bilgisayarı Olarak Tarihe Adını Yazdırdı

Asus GX700, Su ile Soğutulan İlk Dizüstü Oyun Bilgisayarı Olarak Tarihe Adını Yazdırdı

17 inç ekrana sahip ve 4K görüntü kalitesi veren dizüstü oyun bilgisayarı Asus GX700, su ile soğutuluyor. Aslında bu özelliği ile Asus GX700 tarihe geçebilecek bir dizüstü bilgisayar.

Asus GX700’de 4K görüntü kalitesi veren, 64GB RAM taşıyan özel soğutma sistemleri kullanan ve ROG (Repuclic of Gamers) serisine eklenmiş yeni bir ürün olarak IFA 2015 Fuarı'nda tanıtıldı. Asus GX700 su soğutma sistemli ilk dizüstü oyun bilgisayarı olarak hem dikkat çekti, hem de IFA 2015’ten büyük ödülü kaptı.

Asus GX700’de Intel’in yeni nesil Skylake yongaları kullanılıyor. GX700 aynı zamanda Nvidia GeForce grafik kartlarıyla donatılmış ancak bu kartların ne olduğu henüz açıklanmış değil. Asus GX700 grafik kartları için sadece “en son Nvidia GPU kart teknolojisi” tanımı yapıldı.

Asus GX700 dizüstü oyun bilgisayarı su soğutma sistemi cihazın tamamen dışında yer alan ayrı bir aparat. Bilgisayarla bağlantısı arkadan sağlanıyor. Bilgisayarı bir terden bir yere taşırken ekstra bir ağırlık anlamına gelse de Asus, oyun severler için bunun bir sıkıntı olacağını düşünmemiş olsa gerek. Çünkü Asus GX700 oyunlarda ve genel performansta yüzde 80’e ulaşan bir performans artışı sunuyor.

İşte muazzam Asus GX700 ve özellikleri.

ASUS ROG'un Çılgın Tasarımından Görüntüler

Dünyanın En Çılgın PC Kasası Asus ve In Win’den Geliyor

İşte IFA 2015 Fuarı'nın Ödül Kazanan En İyi Teknolojileri

YORUMLAR