ASUS Oyun Telefonu Yapıyor

ASUS ROG telefon

Ünlü donanım üreticisi ASUS’un Global CEO’su bir röportaj sırasında şirketin oyunlara yönelik akıllı telefon üzerinde çalıştığını söyledi.

Bugüne kadar Strix ve Republic of Gamers markaları altına oyunculara yönelik donanımlar üreten ASUS, ZenFone markasının ardından mobil dünyaya yeni bir kapı daha açmış oldu.

ASUS’un Filipinler’deki 100. Mağazasını açmak için ülkeye giden CEO Jerry Shen, yerel haber sitelerinden bir tanesine küçük bir röportaj verdi. Röportaj sırasında ASUS’un önümüzdeki döneme dair planlarından bahseden Shen, daha önce duyulmamış oyunculara yönelik telefona dair ilk sinyalleri bu sırada verdi.

ASUS’un yakın zaman sonra oyun telefonu yapmasını “beklediğini” söyleyen Jerry Shen, telefon hakkında daha fazla bilgi vermekten kaçınırken, yakın zaman sonra telefona dair ilk bilgilerin gelebileceğini söyledi.

Tayvanlı teknoloji şirketi ASUS, hâlihazırda Zenfone markası altında akıllı telefon pazarında önemli bir pay yakalamayı başarmıştı. Yakın zaman önce duyurduğu Zenfone 5 ve ZenFone 5Z modelleriyle adından söz ettiren şirket, Strix ve Republic of Gamers markası altındaysa oyuncu klavyesi, kulaklığı ve mouse’u gibi ekipmanları piyasaya sürüyordu. Bu sebeple ASUS’un oyunculara yönelik akıllı telefon üretimine kalkışması sürpriz olarak yorumlanmadı.