ASUS ROG Maximus VIII Extreme Anakart Her Oyuncunun Rüyasına Girecek

ASUS ROG Maximus VIII Extreme Anakart Her Oyuncunun Rüyasına Girecek

Asus ROG serisine dahil ettiği  ve oyun sistemleri için özel ürettiği Maximus VIII Extreme anakartının detaylarını açıkladı.

Geçtiğimiz hafta Asus Republic of Gamers (ROG) serisi ürünlerinin arasına Maximus VIII Extreme anakartını kattığını açıklamış ancak fazla detaya girmemişti. Asus şimdi ROG Maximus VIII Extreme anakartının detaylarını açıkladı. Maximus VIII Extreme anakartı Oyuncuların rüyasına girecek gibi görünüyor.

İlk önce Maximus VIII Extreme anakartının fiyatını söyleyelim de heyecanınız biraz yatışsın. Asus’un yeni kartı 499 dolardan satışa çıkıyor. Asun’un amacı yeni nesil oyun teknolojileri için yüksek performans sağlayabilen uzun ömürlü ve ekonomik bir anakartı oyuncuların hizmetine sunmak. Tüm Asus Z170 anakartlarda olduğu gibi ROG Maximus VIII Extreme 2de Asus ProClock teknolojisiyle donatılmış. Özellikle Intel Skylake işlemciler için düzenlenen kartın altyapısında aşırtma (overclock) yapmak isteyen kullanıcılar 400MHz ve üzerine kartı rahatlıkla çıkartabiliyorlar.

ROG Maximus VIII Extreme anakartının kontrol paneli olan OC Panel II ise kart ile ilgili tüm bilgilerin göründüğü ve gerekli ayarların yapılmasını sağlayan bir uzaktan kumanda olarak tanımlanabilir. OC Panel II 5.2 inçlik bir slot üzerine yerleştiriliyor ve anakartla iletişimini bu sayede sağlayabiliyor. ROG Maximus VIII Extreme CPU ve RAM arasında düzenli ve kararlı bir veri akışı sağlanması için T-Topology adında bir teknolojiye sahip. Bu teknoloji RAM’lerin fazla zorlanmamasını sağlıyor.

ROG Maximus VIII Extreme CPU en iyi oyun performansı için Dual DDR4 3866 (OC) RAM destekliyor. Ayrıca Thunderbolt™ 3, 3x3 802.11ac Wi-Fi, SATA Express USB 3.1 Type-A ve Type-C desteği veriyor. Asusu’un yeni canavarı SupremeFX 2015 ile Sonic Studio II kullanarak en iyi ve en net ses kalitesi de sunuyor. 

Anakart ve CPU Değiştirmenin İncelikleri ve İpuçları

Asus Anakart Satışlarında Hala Liderliği Koruyor

Hazır PC Satın Almak Yerine Kendi PC'mizi Hazırlamak İçin 6 Önemli Sebep

YORUMLAR