ASUS, Wacom Digital Kalemli VivoTab Note 8 Tabletini Tanıttı

ASUS, Wacom Digital Kalemli VivoTab Note 8 Tabletini Tanıttı

ASUS, Windows 8.1 işletim sistemini taşıyan VivoTab Note 8 tabletini CES 2014 Fuarı'nda tanıttı. Wacom Digital Kalem aksesuarıyla birlikte gelen tablet, profesyonel kullanıcılara ve öğrencilere hitap ediyor.

ASUS'un şu sıralar Las Vegas'ta düzenlenen en büyük Tüketici Elektronik Fuarı CES'te görücüye çıkardığı Vivo Note 8 tablet, 8 inç 1280 x 800 çözünürlük sunan IPS ekrana sahip. Gücünü Intel'in 1.33GHz hızında çalışan dört çekirdekli Atom Z3740 işlemcisinden alan tablette 2GB LPDDR3 RAM bulunuyor. Tabletin arka yüzünde 5 megapiksel, ön yüzünde HD çözünürlüklü kamera yer almakta.

Tek şarjla sekiz saate kadar kullanım sunan Vivo Note 8 tablet, 64GB katı hal sürücü ile birlikte geliyor. microSD kart desteği sayesinde ek 64GB alan elde etmek mümkün. Ayrıca bir yıl süre boyunca kullanılabilecek ücretsiz ve limitsiz WebStorage hizmetinden yararlanma imkanı sunuluyor. WiFi 802.11 a/g/b/n, Bluetooth 4.0+HS, Miracast ve microUSB bağlantı seçeneklerine yer verilen tablet, 10.95mm inceliğinde ve sadece 380gr ağırlığında.

SonicMaster ses teknolojisinin kullanıldığı Vivo Note 8 tablet, basınca duyarlı dijital kalem ile birlikte geliyor. Oldukça hassas olan Wacom dijital kalem yüksek hızda doğal yazma ve çizme deneyimi sunuyor. Microsof Office Ev ve Öğrenci yazılımı önyüklü gelen tabletin ne zaman piyasada olacağı ve fiyatı henüz belli değil.

Toshiba, Chromebook Pazarına Giriş Yaptı

YORUMLAR