Asus Zenbook 3 Tanıtıldı, İşte Teknik Özellikleri ve Fiyatı

Asus Zenbook 3 Tanıtıldı, İşte Teknik Özellikleri ve Fiyatı

Görünüşüne bakılacak olursa Asus’un yeni dizüstü bilgisayarı Zebook 3, Apple MacBook’dan daha ince.

Bir dizüstü bilgisayarı ne kadar inceltebiliriz sorunsalına Asus’un cevabı ZenBook 3 oldu. 197 gram ağırlığındaki Asus ZenBook 3, 12.9 milimetre kalınlığı ile 13mm’lik Apple MacBook’dan ince olunabileceğini kanıtladı.

Alüminyum alaşımlı Asus ZenBook 3 alışılmış dizüstü bilgisayarlarına göre yüzde 40 daha dayanıklı malzemeden üretilmiş.  3 farklı renkle piyasaya çıkacak olan Asus ZenBook 3, kırmızı altın, kraliyet mavisi ve kuvartz grisi gibi alışıla gelmedik renk skalalarına sahip.

Asus ZenBook 3 Teknik özellikleri

Asus ZenBook 3, Intel Core i7 işlemci, 16GB RAM ve 1TB PCIe SSD depolama sistemi oldukça iddialı bir donanımı kaportasının altında barındırıyor. Dokunmatik ekranı Gorilla Glass 4 ile korunan Asus ZenBook 3, 9 saatlik pil ömrü vaat ediyor ve hızlı şarj özelliği sayesinde 50 dakika içinde yüzde 60 şarj olabiliyor. Asus ZenBook 3 parmak izi sensörü ve Windows Hello Biyometrik güvenlik uygulaması ile entegre halde satılacak.

Asus ZenBook 3 fiyatı

Asus Zenbook 3 farklı bellek ve RAM seçenekleriyle fiyat etiketinde çeşitlilik gösteriyor; Core i5 işlemci, 4GB RAM ve 256GB SSD 999 dolar olarak etiketlenmiş. Öte yandan  512GB SSD olan sürümü 1.499 dolar olarak belirlenmiş. , Intel Core i7 işlemci, 16GB RAM ve 1TB PCIe SSD olan en yüksek donanıma sahip olan Asus ZenBook 3 ise 1.999 dolar olarak raflara yerleşecek. 

Asus Amiral Gemisi Telefonlarının Yanına Bir de Robot Ekledi

Asus ZenFone 3 Pazarın Dengesini Alt Üst Edecek

Asus Zenfone 3, Zenfone 3 Ultra ve Zenfone 3 Deluxe Tanıtıldı, İşte Teknik Özellikleri

YORUMLAR