ASUS ZenFone 2 Sonunda Marshmallow Güncellemesi Almaya Başladı

ASUS ZenFone 2 Sonunda Marshmallow Güncellemesi Almaya Başladı

ASUS ZenFone ZE551ML serisi cihazlar, Google’ın Android 7.0 Nougat’ı yayınladıktan bir hafta sonra Marshmallow güncellemesi almaya başladılar.

Asus aslında ZenFone 2 telefonların 2016’nın son çeyreğinden önce Marshmallow güncellemesi alacaklarını belirtmişti. Bu durumda şirketin sözünde durduğunu söylemek gayet yerinde bir değerlendirme olur. Ancak gelen haberlere göre şimdilik sadece  ZenFone 2 (ZE551ML) cihazlar bu güncellemeyi alıyorlar. 1080p çözünürlüğe sahip olan bu modeller Intel Z3560/2GB RAM ve Intel Z3580/4GB RAM taşıyorlar.

Firmware seri numarası 4.21.40.134 olarak belirlenen güncellemeyle beraber ZenFone 2 (ZE551ML) modellerde aşağıda yenilikler de olacak.

ASUS backup yeni sürüm gelecek, Data Transfer ve Dr.Eye uygulamaları yenilenecek. Bunların yanı sıra Google Play Books, Google Play Games, Google Play Gazetelik ve Google+ uygulamaların yeni sürüleri de cihazlara yüklenecek. ASUS Game Center uygulaması da Android 6.0 Marshmallow güncellemesinden nasibini alarak yeni sürüme yükselecek.

Bu stok yazılımların yanı sıra Google Takvim, Google Messenger, Facebook, Facebook Messenger ve  Instagram uygulamaları da güncellenecek ve yeni özellikleriyle kullanılabilecekler.  

Asus Zenfone 2 Kutu Açılışı

ASUS Zenfone 2, CES 2015'te Tanıtıldı

YORUMLAR