Asus Zenfone 3 Çıkış Tarihi Belli Oldu!

Asus Zenfone 3 Çıkış Tarihi Belli Oldu!

Hatırlanacağı üzere Asus ilk Zenfone serisiyle Türkiye pazarında bir hayli başarılı bir çıkış yapmıştı. Intel işlemcilerin gücünü arkasına alan Zenfone telefonlar yüksek fiyat - performans oranını Asus'un kullanıcı deneyimini ileri taşımayı başaran ZenUI adlı arayüzüyle birleştirmiş, bu nedenle tabiri caizse peynir ekmek gibi satılmışlardı.

Asus, Zenfone 2'de de Intel ile yürütmekte olduğu işbirliğini devam ettirmiş ve ikinci nesil Zenfone ailesini kullanıcıların beğenisine sunmuştu. Piyasaya hakim olan Snapdragon işlemcili telefonlara alternatif olan Zenfone 2 telefonlar yine yüksek performansı ve başarılı bir arayüzü nispeten daha makul bir fiyat ile birleştiriyordu. Asus, Zenfone 2 ailesinde ürün farklılaştırma yöntemine de gitmiş, kullanıcılara farklı kamera, işlemci ve depolama seçeneklerine sahip modeller sunmuştu. Geçtiğimiz günlerde karşımıza çıkan Zenfone Max ise yüksek pil kapasitesi ile dikkat çekiyordu.

Asus nedense diğer markalar yeni amiral gemilerini MWC 2016'da tanıtırken sessiz kalmıştı. Bu nedenle gözler Asus Zenfone 3 duyurusuna çevrildi.

Zenfone 3 çıkış tarihi onaylandı

Asus firmasının ana vatanı olan Tayvan'daki bazı basın kuruluşları daha önceden Zenfone 3 çıkış tarihi ile ilgili söylenti niteliğinde birkaç haber yapmışlardı. Bu söylentiler Asus'un finansal yöneticilerinden Nick Wu'ya sorulduğunda ise Asus yetkilisi söylentileri doğruladı ve Asus Zenfone 3 tanıtım tarihi için önümüzdeki Haziran ayının sonunu gösterdi. Fakat telefonun seri üretimine Temmuz ayında başlanacak. Yani Zenfone 3 tanıtımının hemen ardından telefon piyasaya sürülemeyecek. Zenfone 3'ün teknik özellikleri hakkında ise herhangi bir bilgi paylaşılmadı.

ZenFone 3 Serisinin Özellikleri ve Görselleri İnternete Sızdı

YORUMLAR