Asus Zenfone 3, Haziran Ayında Qualcomm İşlemciyle Birlikte Tanıtılacak

Asus Zenfone 3, Haziran Ayında Qualcomm İşlemciyle Birlikte Tanıtılacak

Ülkemizde giriş ve orta segment akıllı telefonları ile hayli yüksek bir başarı yakalayan Asus, yeni amiral gemisi Asus Zenfone 3'ün resmi tanıtım tarihini önümüzdeki Haziran ayı olarak duyurdu. Tayvan medyasında çıkan sözlerinde bu tarihi duyuran Jerry Shen yeni Zenfone ailesinin Ağustos ayında satışa sunulacağı bilgisini de paylaşıyor. Fakat bizi Asus Zenfone 3 ile ilgili bir sürpriz bekleyebilir; bu da yeni Asus amiral gemisinin daha önceki Zenfone telefonlarda kullanılan Intel işlemciler yerine Qualcomm'un Snapdragon işlemcilerini kullanabilecek olması.

Hatırlanacağı üzere Intel kısa bir süre önce mobil işlemci pazarından çekileceğini duyurmuş ve üretmeyi planladığı gelecek mobil Atom işlemci ailelerinin üretim planlarını iptal ettiğini açıklamıştı. Asus da ilk Zenfone ailesinden beri fiyat - performans oranı anlamında bir hayli başarılı olan bu Intel Atom işlemcileri kullanıyordu. Fakat Intel'in Atom işlemci üretim planlarını iptal etmiş olması doğal olarak Asus'un Qualcomm veya Mediatek işlemcilere yönelmesini sağlayacak. Asus CEO'su Shen de Asus'un böyle bir adım atacağını yaptığı açıklamalarda onayladı.

Qualcomm işlemcilerin piyasadaki Android telefonların büyük bölümünde kullanılıyor oluşu ve üst segmentte sözü geçen bir aktör olması Zenfone 3'te bu işlemcilerin kullanılması ihtimalini bir hayli yüksek seviyeye çekiyor. Fakat buna rağmen daha sonradan piyasaya sürülecek orta ve giriş segment Zenfone 3 modellerinde Mediatek işlemciler kullanılabilir.

Önümüzdeki ay duyuralacak Zenfone 3 ailesi için gelişmeleri sizlerle paylaşıyor olacağız.

iPhone 8'in Yapım Aşaması A11 Çekirdeklerinin Üretimiyle Başladı

YORUMLAR