ASUS ZenFone 5 Lite Duyuruldu

ASUS ZenFone 5 Lite Duyuruldu

ASUS, ZenFone serisinin yeni üyesi ZenFone 5 Lite modelini duyurdu. Cihazın teknik özellikleri ve detayları haberimizde.

Filipinler’de duyurulan yeni model, ZenFone 5 ile birebir aynı tasarıma sahip fakat bazı özellikler küçültülmüş diyebiliriz.

Yeni ZenFone 5 Lite modelinde; 5 inç boyutunda 540p IPS ekran, 8 Megapiksel arka ve 0.3 Megapiksel ön kamera bulunuyor. 1.2 GHz saat hızındaki Intel Atom Z2520 işlemciye sahip model, 1 GB RAM kullanıyor. 160 gram ağırlık ve 10.8 mm incelikteki cihaz, MicroSD kart desteği ve 2500 mAh’lik Lityum Polimer bataryayı bünyesinde barındırıyor. Özellik bakımından ZenFone 5’in kırpılmış versiyonu olan ZenFone 5 Lite’ın bataryasının güçlendirilmesi de gözlerden kaçmıyor.

Android 4.4.4 KitKat sürümüyle gelecek olan cihaz, tüm ZenFone modelleriyle birlikte Nisan ayında güncelleme alacak. Yaklaşık 124 Dolar’dan satışa sunulacak cihaz, önümüzdeki hafta Filipinler’de satışa sunulacak.

ASUS ZenFone 5 Lite, ülkemize ne zaman gelir bilemiyoruz fakat, fiyatı-performans açısından baktığımızda ilgi çekici görünüyor.

Microsoft, Nokia Store'u Kapatıyor!

YORUMLAR