Asus Zenfone 7 Kamera ve Ekran Özellikleri Sızdırıldı

Asus Zenfone 7'nin özellikleri sızdırılmaya devam ediyor. Yeni sızıntı, telefonun kamera ve ekran özelliklerine odaklanıyor.

ASUS, önümüzdeki hafta Zenfone 7’yi tanıtacak. Zenfone 6 gibi uygun fiyatlı olacak telefonun özellikleri sızdırılmaya devam ediyor. Şimdi başka bir sızıntı, cihazın kamera ve ekran özelliklerini ortaya çıkardı. ASUS, fiyatı düşük tutmak için bazı ödünler vermiş gibi gözüküyor.

Asus Zenfone 7 Ekran Özellikleri

Zenfone 7’nin teknik özellikleri ROG Phone 3’ün kernel kaynağında teknoloji blogu ReaMeizu tarafından bulundu. Amiral gemisinin BOE tarafından sağlanan LCD ekrana sahip olacağı söyleniyor. Zenfone 7’nin ekranı 6.4 inç boyutunda olacak. Ekran, 2340 x 1080 çözünürlük ve 60Hz yenileme hızını destekleyecek. Düşük yenileme hızı, LCD panelli orta sınıf telefonların bile yüksek yenileme hızına sahip olduğu günümüzde büyük hayal kırıklığı yaratıyor. LCD panel olduğu için parmak izi okuyucu ekran altında olmayacak. Kaynak, parmak izi sensörünün Goodix tarafından sağlandığını ve telefonun arkasında veya güç tuşunda olabileceğini söylüyor. Kod ayrıca bazı kaynakların bildirdiği gibi Zenfone 7’nin Snapdragon 865 Plus tarafından değil, Snapdragon 865 işlemciden güç alacağını ortaya çıkardı. Üçlü SIM yuvasına yerleştirilecek microSD kart desteğine sahip olacak.

Asus Zenfone 7 Kamera Özellikleri

Hintli leakster Abhishek Yadav, yukarıda belirtilen özellikleri listeleyen bir tweet paylaştı. Zenfone 7’nin 64MP Sony IMX686 ana kamera, 12MP IMX363 ultra geniş açılı kamera ve ToF kameradan oluşan üçlü arka kameraya sahip olacağını ekliyor.

Daha önceki sızıntılarda telefonun 5000 mAh bataryadan güç alacağını ortaya çıkmıştı. Telefonun kutusundan Android 10 işletim sistemiyle çıkacağı, amiral gemisi model olduğundan iki büyük güncelleme (yükseltme) alacağı tahmin ediliyor.

 

YORUMLAR