ASUS ZenFone Serisi Akıllı Telefonlar 11 Nisan'da Satışa Sunulacak

ASUS ZenFone Serisi Akıllı Telefonlar 11 Nisan'da Satışa Sunulacak

ASUS, ZenFone serisi akıllı telefon modelleri için resmi satış tarihini açıkladı. Zenfone 4, Zenfone 5 ve ZenFone 6, ilk olarak 11 Nisan’da Çin’de satışa sunuluyor.

Asus’un Ocak ayında gerçekleşen CES Fuarı’nda tanıttığı Zenfone serisi akıllı telefonları için çıkış tarihini belirledi. İlk olarak Çin’de satışa sunulacağı açıklanan, global satış tarihi ise henüz belli olmayan telefonlardan ZenFone 4, 100 dolar, ZenFone 5, 150 dolar ve ZenFone 6, 200 dolar fiyat etiketine sahip olacak. Üç model de Android 4.3 işletim sistemi ile gelecek ve firmanın açıklamasına göre Android 4.4 KitKat güncellemesini alabilecek.

4 inç 800x480 çözünürlüklü WVGA ekran ile gelen Asus ZenFone 4, gücünü 1.2GHz hızda çalışan çift çekirdekli Inteş Atom Z2520 işlemci (Quad-Thread Hyper-Threading Teknolojisini destekliyor.) ve 1GB RAM’den alıyor. 5 megapiksel arka yüz, 0.3 megapiksel ön yüz kamerası ile donatılan telefonun dahili 4GB depolama alanı microSD kart desteği ile 64GB’a kadar artırılabiliyor. 1170mAH’lik batarya kapasitesine sahip telefonun renk seçenekleri arasında kömür siyahı, inci beyazı, kiraz kırmızısı, gökyüzü mavisi ve güneş sarısı bulunuyor.

5 inç 720p çözünürlüklü IPS ekrana sahip Asus ZenFone 5, ilk modele göre biraz daha iyi bir işlemciyi destekliyor. Quad-Thread Hyper-Threading Teknolojisini kullanan 2GHz çift çekirdekli Intel Atom Z2580 işlemci ve 1GB RAM ile güçlendirilen telefonun arka yüzünde 8 megapiksel, ön yüzünde 2 megapiksel kamerası bulunuyor. Dahili 8GB depolama alanı microSD kart ile 64GB’a kadar artırılabiliyor. 2050mAH’lik batarya kapasitesine sahip telefonun renk seçenekleri arasında kömür siyahı, inci beyazı, kiraz kırmızısı ve şampanya sarısı bulunuyor.

ZenFone serisinin son üyesi ZenFone 6, ZenFone 5 ile aynı ekran çözünürlüğünü, işlemciyi ve ram’i destekliyor. 13 megapiksel arka kamera, 2 megapiksel ön kamera ile donatılan telefonun batarya kapasitesi 3230mAH. Renk seçenekleri ise kömür siyahı, inci beyazı, kiraz kırmızısı ve şampanya sarısı.

Oppo Find 7 ve Find 7a Resmi Olarak Tanıtıldı

YORUMLAR