Asus ZenWatch Tanıtıldı

Asus ZenWatch Tanıtıldı

Asus’un merakla beklenen ilk akıllı saati, sonunda IFA teknoloji fuarında tanıtıldı. ZenWatch adı verilen akıllı saat, Android Wear platformu üzerinde çalışıyor.

ZenWatch, 1.63 inç’lik dokunmatik AMOLED ekranında 320x320 piksel çözünürlük sunuyor. Ayrıca saatin gövdesinde kavisli paslanmaz çelik ve kırmızı altın renkli bir bant kullanılmış. Akıllı saatin ekranında, Gorilla Glass 3 teknolojisinin kullanılması da gözlerden kaçmıyor.

ZenWatch’un teknik özelliklerine baktığımızda, 1.2 GHz Snapdragon 400 işlemciye, 512 MB RAM’e, 4 GB dahili depolama alaına, 1.4 watt pile ve Bluetooth 4.0 bağlantısına sahip olduğunu görüyoruz. Ayrıca, akıllı saatin bir mikrofonu ve kalp ritmi sensörü de bulunuyor. Suya karşı dayanıklı olması sayesinde, saatinizi duştayken bile kullanabiliyorsunuz.

Peki ZenWatch’u diğer Android Wear’lı saatlerden farklı kılan ne? İşte tam bu noktada Asus’un ZenUI arayüzünden esinlendiği uygulamalar ve şık tasarım öğeleri devreye giriyor. Bu özelliklere kısaca göz atalım.

Watch Unlock: Saatin kilidini, saat kadranına dokunarak açmanıza olanak sağlıyor.
Tap Tap: Çift dokunarak, önceden belirlemiş olduğunuz bir görevi etkinleştirmenizi sağlıyor.
Cover to Mute: Saatin üzerini elinizle kapatarak susturabiliyorsunuz.
Find My Phone: Cihazınızı kaybettiğinizde bulmanız için yardımcı oluyor.
Do It Later: ZenUI destekli telefonunuzla, yapılacaklar listesini eşitleyebiliyorsunuz.

260 dolar olarak belirlenen Asus ZenWatch’un fiyatı, diğer Android Wear’lı saatlere göre biraz pahalı. Farklı ülkelerde indirimli olarak satışa sunulması beklenen ZenWatch, bu yılın sonlarına doğru piyasaya sürülecek.

Samsung Galaxy Note 4 Tanıtıldı

YORUMLAR