Asus'a Göre Windows 10'un Android Karşısında Fazla Şansı Yok

Asus'a Göre Windows 10'un Android Karşısında Fazla Şansı Yok

Microsoft’un kullanıcılar kadar, büyük şirketleri de Windows 10 Mobile işletim sistemine ikna etme turlarına başladı. Özellikle mobil cephede akıllı telefonların Windows 10 platformuna dahil olmasını çok istiyor. 

Microsoft, pazarı elinde bulunduran Android akıllı telefon üreticilerinin kapısını aşındırmaya devam ediyor. Büyük üreticilerden Asus, Windows 10 Mobil platformuna ikna olmamış gibi görünüyor. PC ve tablet işletim sistemleri için olumlu görüşler bildiren Asus, akıllı telefonlarda Windows 10 Mobile’in bir şansı olmadığını düşünüyor.

Asus neredeyse var olduğundan beri Microsoft ve Windows sistemleriyle çalışıyor. Ancak söz konusu platform mobil işletim sistemleri olduğunda Android hükümdarlığı karşısında Windows 10 Mobile sisteminin bir şansı olamayacağını da ifade etmekten çekinmiyor.

Asus'a göre, bunun en önemli sebeplerinden biri Android’in pazarda her marka telefonla, her bütçeye hitap ediyor olması. Asus işletim sisteminin güçlü olmasının bunu değiştiremeyeceğini savunuyor.

İkinci sebep olarak yaygın Android uygulamalarının son derece popüler olmasından kaynaklanıyor. Asus’a göre eğer Windows 10 Mobile akıllı telefon platformunda güçlü olmak istiyorsa ilk önce uygulama mağazasının niteliğini artırmalı. 

Windows Phone Resmi Olarak Yeniden Windows Mobile Adını Aldı

Microsoft Korsan Windows 10 Kullanacakların Biletini Kesti

Windows 10 Kullanıcıları Otomatik Güncellemeleri Kapatamayacak!

YORUMLAR