ASUS'tan MacBook'a Yeni Rakip!

ASUS'tan MacBook'a Yeni Rakip!

ASUS, bugün Computex fuarında yaptığı açıklamalarla Microsoft Surface ve Apple MacBook gibi üst seviye dizüstü bilgisayarlarla rekabet edebilecek ZenBook 3 Deluxe de dahil olmak üzere Windows 10 ile çalışan birçok cihaz duyurdu. 

Her şeyden önce taşınabilirlik için tasarlanan ZenBook 3 Deluxe, 14-inch ekranının yanında sadece 1.1 kilogram ağırlığı ile dikkatleri çekiyor. Dell'in XPS serisinde olduğu gibi kasayı olabildiğince küçültmeye çalışan ASUS, bizlere çok ince bir çerçeve ve kasa kalınlığı sunuyor. Böylelikle 14-inch ekrana sahip olan bu bilgisayar, neredeyse 13-inch ekranlara sahip olan bilgisayarların boyutlarına kadar küçülüyor. 

Bilgisayarın birçok farklı modeli bulunuyor; ancak en üst seviyede, Intel'in yedinci nesil i7 işlemcisi, bellek olarak 16GB LPDDR3 RAM ve depolama alanında 1TB SDD tercih ediliyor. Microsoft'un henüz üst seviye cihazlar için hazır olmadığını söyleyerek Surface'te yer vermediği USB-C girişinden iki adet bulunduran ASUS ZenBook 3 Deluxe, Thunderbolt 3 ile birlikte 40 Gbps veri transfer hızı da sunuyor. 4K ve UHD destekleri sunan ve Windows 10 ile çalışan bilgisayarın fiyatı ise 1,199 dolar yani 4,291TL. 

ASUS ROG, Strix Serisi'ne Bir Masaüstü Oyun Bilgisayarı Ekledi

ASUS ZenFone 3 Zoom, Dev Bataryası ve Mütevazi Fiyatıyla Çıktı

Asus Zenfone Zoom S Türkiye'de, İşte Fiyatı ve Özellikleri

YORUMLAR