Asus'tan Yeni Oyuncu Dizüstü Bilgisayarı: ROG Chimera

Asus'tan Yeni Oyuncu Dizüstü Bilgisayarı: ROG Chimera

Bu hafta boyunca Berlin'de düzenlenen tüketici elektroniği fuarı IFA 2017 kapsamında Asus, ROG serisine dahil ettiği ve Chimera olarak adlandırdığı bir oyun dizüstü bilgisayarını tanıttı.

Asus'un Chimera adlı bu oyun dizüstü bilgisayarının en çok dikkat çeken özelliği 17.3 inç boyutundaki IPS panelli 1080p çözünürlüklü ekranı oluyor. Çünkü bu ekran aşırı hızlı tepki veren ve 144Hz yenileme hızı sunan bir ekran. Böylece oyuncular hız ve refleks gerektiren oyunlarda Chimera'nın bu ekranı sayesinde hiçbir sıkıntı yaşamamış oluyorlar.

Ayrıca Chimera'nın ekranında yapılan birçok geliştirme sonucunda, normal IPS panellerdeki 25 milisaniyelik gri renkler arasındaki geçiş süresi 7 milisaniyeye indirilmiş. Bu gibi detaylı özellikler sayesinde oyuncular açısından ideal bir ekran oluşturulmuş.

Asus işlemci olarak ise Intel Core i7-7820HK'yı seçerken ekran kartı olarak da Nvidia'nın G-Sync teknolojisini de kullanan 8GB GDDR5X bellekli GTX 1080 GPU'sunu seçmiş. Asus ayrıca bu dizüstü bilgisayarı bilerek 5cm civarı büyük bir kalınlıkta ürettiğini belirtiyor. Çünkü bu kalınlık sayesinde dizüstü bilgisayarın ısınmasının önüne geçiliyor, yani soğutma sistemi için geniş bir alan ayrılmış oluyor. 

Asus Chimera'nın diğer özelliklerine baktığımız zaman oyuncular için özel tasarlanmış ve RGB aydınlatmalı bir klavye, 10W'lık dört hoparlörlü kaliteli bir ses sistemi, 8 adet Xbox One kontrolcüsüne kadar destek sunan bir wireless modülü, 64GB'a kadar seçilebilen DDR4-2800 bellekler, RAID 0 imkanı sunabilen çift M.2 NVMe SSD'ler ve 2.5 inç'lik bir slot, hızlı aktarım sağlayan USB-C Portu, 4 adet USB 3.1 portu, HDMI 2.0 ve Mini DisplayPort 1.4 görüntü portları yer alıyor. Tüm bu etkileyici özelliklere sahip olan ve oyuncular için oldukça ideal görünen bu dizüstü bilgisayarın çıkış tarihi ve fiyatı henüz açıklanmadı.

ASUS ROG Zephyrus: Dünyanın En İnce Dizüstü Oyun Bilgisayarı

ASUS ROG Strix GL502VS Oyun Severleri Baştan Çıkaracak

YORUMLAR