ASUS'un Akıllı Telefonlarına Android 5.0 Güncellemesi Nisanda Geliyor

ASUS'un Akıllı Telefonlarına Android 5.0 Güncellemesi Nisanda Geliyor

Google'ın yeni Nexus akıllı telefon modelleriyle duyurduğu Android 5.0 Lollipop işletim sistemi güncelleştirmesinin diğer markalarda ilk resmi yol haritası ASUS tarafından duyuruldu. ASUS'un ZenFone akıllı telefon ve tablet serileri 2015'in nisan ayında Android 5.0 Lollipop güncellemesine sahip olacak.

Google'ın yeni işletim sistemi Android Lollipop duyurulduğundan bu yana mobil dünyada canlanan haberler farklı akıllı telefon üreticilerinin ne zaman Android 5.0 güncellemesine geçiş yapacağı doğrultusunda. Farklı akıllı telefon markalarına sahip kullanıcılar da aynı oranda telefonlarına Android 5.0 güncellemesinin ne zaman geleceğini merak ediyorlardı. ASUS ise, akıllı telefonlarında Android 5.0 Lollipop güncellemesinin ne zaman devreye gireceğini açıklayan ilk markalar arasında yer aldı. Açıklanan çizelgeye göre ASUS'un akıllı telefon modellerinden ZenFone 4, ZenFone 5 ve ZenFone 6 2015'in nisan ayında FonePad S ile birlikte Android 5.0 Lollipop güncellemesini alacaklar. Yeni PadFone Infinity de 2015'in ikinci çeyreğinde Android 5.0 ile birlikte kullanılabilecek cihazlar arasında yer alıyor.

ASUS'un Türkiye müdürü Bora Aras firmanın güncelleme takvimiyle ilgili olarak, "ASUS olarak akıllı telefonlarımıza Android 5.0 Lollipop deneyimini en hızlı şekilde ulaştırabilmek için var gücümüzle çalışıyoruz. ASUS akıllı telefon kullanıcılarının, cihazlarına ilişkin en güncel teknolojiye ve her türlü desteğe sahip olması bizim en büyük önceliğimiz. İlerleyen tarihlerde Android 5.0 Lollipop güncellemesinin devreye gireceği diğer cihazlarımızı da sizlerle paylaşacağız," açıklamasında bulundu.

Android 5.0 Lollipop güncellemesinin hangi akıllı telefon model ve markalarına geleceğini merak ediyorsanız ilgili şu haberimizde şu anlık bilinen listeye bir göz atabilirsiniz.

Tinder Plus'ta Uygulamaya Ne Gibi Özellikler Gelecek?

YORUMLAR