Atari'nin Kurucusu VR Şirketi Açtı

Atari'nin Kurucusu VR Şirketi Açtı

1972 yılında Atari'yi kurarak, oyun dünyasını baştan sonra değiştirmeyi başaran Nolan Bushnell, aynı şeyi bir daha VR başlıklar için deneyecek. Bushnell, Modal VR ismini verdiği şirketle birlikte daha önce görülmemiş VR deneyimleri yaratacak.

Modal VR, hem donanım hem de yazılım tarafında etkili olmayaca çalışacak. Şirketin ilk projesi, kablosuz olarak düşük gecikme oranıyla çalışabilen bir başlık çıkarabilmek. Bahsedilen cihaz bir başlıktan ziyade, vücudu tamamen saran bir giysi olacak. Ayrıca yeni ürünün bir diğer özelliği, çok büyük alanları tarayabilir oluşu olacak. Yaklaşık olacak 83 bin 500 metre kare alanı tarayabilecek olan cihaz, evde kullanımdan çok endüstriyel çözümlere odaklanıyor.

Modal VR'ın rakiplerine göre çok daha yüksek bir fiyatla piyasaya çıkması da muhtemel; ancak tarama yapabildiği alanla devasa bir oyun alanı sunması, işleri kökünden değiştirebilir. Bir futbol sahası boyunca Fallout 4 ya da Skyrim oynadığımızı hayal edemiyorum. Hele Grand Theft Auto serisine hiç girmiyorum. Şimdilik geliştirme aşamasında olan bu cihaz için hazırlanan tanıtım videosunu, hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Klasik Atari Oyunları Tek Pakete Girdi

Yeni Half-Life Oyunu VR İçin Çıkabilir

Mark Zuckerberg'ten İlginç Social VR Gösterisi

YORUMLAR