ATM'lerden 55 Milyon Dolar Çalan Türk Hacker Rekor Hapis Cezasıyla Yargılanacak

ATM'lerden 55 Milyon Dolar Çalan Türk Hacker Rekor Hapis Cezasıyla Yargılanacak

Siber dünyada Predator, Segate ya da Oreon takma adlarıyla tanınan Türk hacker Ercan Fındıkoğlu önümüzdeki günlerde Amerika'da mahkeme karşısına çıkarılacak. Ercan Fındıkoğlu hakkındaki suçlamaların hepsi haklı bulunursa toplamda 247.5 hapis cezasına çarptırılabilirdi. Fakat Amerikan yasalarına göre hacker bu cezanın sadece 57.5 yılını hapishanede geçirebilecek.

Ercan Fındıkoğlu'nun siber saldırıları 2010 yılında gerçekleşmiş ve hacker bu saldırılarda MasterCard, Amerikan Kızılhaçı ve JPMorgan gibi firmaları hedef almış. Bu firmalardan kullanıcıların kredi kartı şifrelerini ve kullanıcı bilgilerini çalmayı başaran Fındıkoğlu 2010 ve 2013 yılları arasında bu bilgileri kullanarak ATM'lerden toplamda 55 milyon dolar para çekmiş.

Gerçekleştirdiği iddia edilen bu soygunlarda yalnız olmayan Ercan Fındıkoğlu 2013 yılında Frankfurt'ta yakalanmış. Hacker bu tarihten beri Amerika'ya teslim edilmemek için hukuki mücadele veriyordu. Fakat en sonunda hacker Amerika'ya teslim edildi. Şimdi ise yargılanacağı günü bekliyor.

Denize Düşen Anonymous Hackerı Yılana Sarıldı!

YORUMLAR