AT&T, 4G Kullanan Müşterilerine Sahte 5G Logosu Gösterecek

AT&T müşterileri, 2019 yılnda akıllı telefonlarının köşesinde 5G logosunu görmeye başlayacak. Ama bu gördükleri 5G hızlarına sahip olmayacak. FierceWireless'e göre, AT&T, 4G teknolojilerini kullandığı pazarlarda LTE'ye bağlı yeni telefonlarda “5G E” yazan bir simge gösterecek. Bu simge 5G olmayan ancak geleneksel LTE'den daha hızlı olan ağlar için kullandığı terim olan “5G Evolution” anlamına geleceği açıklamalar arasında

AT&T FierceWireless “5G E" logosunun ilk olarak “2019 baharında bir kaç cihaza geleceğini” söyledi. Bunun dışında, diğer cihazlarda hangi simgeyi göstereceği belirtilmedi. Potansiyel olarak milyonlarca insanın yeni logoyu görüp farkedebileceğini ve AT&T'nin 5G Evolution ağının 2018'in sonuna kadar 400'den fazla pazarda mevcut olabilmesi tahmin ediliyor.

Gerçek 5G'nin gelecek yıl veya daha fazlası için nadir ve sınırlı olacağı göz önüne alındığında, bu küçük küçük marka değişikliği, yeni nesil kablosuz teknolojinin durumu hakkında büyük ölçüde yanlış anlaşılmalara yol açabileceği konuşulanlar arasında yer alıyor.