Audi E-Tron Üç Motorlu Versiyonu ile Karşımıza Çıkacak

Audi, E-Tron'un üç motorlu performans versiyonlarını üreteceğini açıkladı. Yeni E-tronlar, aynı pil takımıyla üretilecek.

E-Tron S Modeliyle Geliyor

Audi, E-Tron'un üç motorlu performans versiyonlarını üreteceğini açıkladı. Yeni E-tronlar, aynı pil takımıyla üretilecek.

Audi, yaptığı açıklamada, üç motorlu bir sistemle çalışan E-Tron ve E-Tron Sportback elektrikli otomobillerinin daha sportif, performans odaklı versiyonlarını üretip satacağını duyurdu.

Ana şirket Volkswagen, Audi'nin yaptığı bu geliştirme çalışmalarının, tüm Volkswagen Grubu için araştırma ve geliştirme konusunda liderlik etmesini umduğunu söyledi.

4,3 Saniyede 0-60 Mil Hız

Yeni E-Tron 3 Motorla Geliyor

Yeni performans modelleri E-Tron S ve E-Tron Sportback S olarak adlandırılacak. Yeni S modellerinde, toplam gücü 265kW'dan 320kW veya 370kW'a çıkaran, üçüncü bir elektrikli motor bulunuyor. Bu motor sayesinde Audi, yeni modellerin, S olmayan versiyonlarından daha çevik, daha keskin ve daha dinamik olacağını söylüyor. Her iki araç da yaklaşık 4,3 saniyede saatte 0 ila 60 mil arasında gidebilecek, bu da standart versiyonlardan biraz daha hızlı.

Yeni S modeli araçların sahip olduğu özellikler, Tesla veya başka elektrikli araçlarla karşılaştırıldığında akıl almaz özellikler değil, ama görünüşte hala dört kapılı lüks bir araç olan otomobil için oldukça gösterişli özellikler.

YORUMLAR