Audi Elektrikli Araba Yarışında Tesla’yı Ezmek İstiyor

Audi Elektrikli Araba Yarışında Tesla’yı Ezmek İstiyor

Audi elektrikli araba üretim bandına yeni bir ürün daha koymak üzere. Tamamen elektrikle çalışan R-8 e-tron ve dizel-elektrik kullanan hybrid Q7 e-tron'dan sonra Audi, yeni bir ürün daha tasarladığını açıkladı.

Genova’da yapılan konsept araba fuarı ilginç gelişmelere sahne oluyor. İki adet elektrikli arabasını görücüye çıkaran Audi, özellikle dizel ve elektrik gücünü kullanabilen Hybrid aracı Q7 e-tron ile oldukça beğeni toplamıştı. Acak bu ilgi ile tatmin olmayan Auidi Tesla’nın Model X konseptine rakip bir araba daha tasarladığını açıkladı. Tasarlanan yeni aracın teknik özelliklerinden pek bahsedilmese de bir şarj ile 500 kilometreden fazla yol alabileceği konuşuluyor.

Audi’nin yeni tasarlayacağı aracın daha çok aile tipi bir SUV modeli olacağı belirtiliyor. Audi böylelikle aracın orta seviyeye hitap edeceğinin işaretini de veriyor.

Öte yandan Volkswagen Group sadece Audi için elektrikli araba tasarlamayacak. Porsche Cayenne modellerin bazıları Audi’nin Hybrid modellerinden esinlenerek yeniden tasarlanacaklar.

Konsept arabalar bir yana Tesla’nın piyasadaki araçlarından birine rakip olmak elektrikli araba piyasasında önemli bir rekabete ve canlılığa yol açabilir. 

General Motors Hands-Free Otomobil İçin 2016 Dedi

LG'nin Audi için Tasarladığı Akıllı Saati CES 2015'te Görüntülendi

CES 2015’te Toyota Mirai’ye Şapka Çıkardık

YORUMLAR