Audi’nin Tamamen Elektrikli İlk Modeli E-Tron SUV ile Tanışın

Audi’nin Tamamen Elektrikli İlk Modeli E-Tron SUV ile Tanışın

Otomotiv piyasasının en önemli aktörlerinden biri olan Audi, tamamen elektrikli ilk modeli E-Tron SUV’u tanıttı. Akıllı asistan Alexa desteğine sahip olacak olan araç, 2019’un ikinci çeyreğinde ABD’de satışa çıkacak.

Geleceğini elektrikli otomobiller üzerine inşa etmek isteyen Audi, ABD’nin San Francisco şehrinde düzenlediği lansmanda, merakla beklenen aracı E-Tron’u görücüye çıkarttı. 

Alman markanın tamamen elektrikli ilk otomobili olan E-Tron, zerafet ve performansı tek bir noktada buluşturuyor. Sekizgen tasarıma sahip tek parçalı ön ızgarasıyla dikkat çeken araç, oldukça etkileyici bir profil çiziyor.

E-Tron

E-Tron’un kaputunun altında, iki güçlü elektrikli motor yer alıyor. 0’dan 100 kilometreye 5,5 saniyede ulaşan araç, yalnızca 30 dakikalık bir şarjla 400 kilometreye yakın menzil sunuyor. Gücünü 95 kWh değerindeki bataryasından alan otomobil, 8 yıl veya 160.000 kilometreye kadar Audi garantisi altında olacak. 

Audi E-Tron 2

Audi E-Tron’un kokpit tasarımı, en az dışı kadar etkileyici. Aynı segmentteki rakiplerine kıyasla çok daha ferah bir iç hacim sunan araç, yüksek kaliteli malzemelerle donatılmış. Dört farklı sürüş moduna sahip olan otomobil, Amazon’un yapay zeka destekli akıllı asistanı Alexa ile geliyor. E-Tron, gelişmiş araç içi eğlence sistemi ile sürücülerin yüzlerini güldürmeyi hedefliyor.

2019’un ikinci çeyreğinde ABD’de satışa çıkacağı açıklanan Audi E-Tron, 74.800 dolar fiyat etiketine sahip olacak.