Audi R8 e-Tron Geliştirildi, Artık Kendi Kendine Gidebiliyor

Audi R8 e-Tron Geliştirildi, Artık Kendi Kendine Gidebiliyor

Resimdeki Audi’yi bir yerden gözünüz ısırıyor mu? Audi R8 e-Tron, Will Smith’in I Robot filminde kullanılan konsept arabanın ta kendisi. 

Audi filmin çekim tarihinde daha yeni geliştirmeye başladığı bu konsepti aradan geçen zaman için birkaç adım öteye taşıdı. Audi R8 e-Tron Asya Otomobil Fuarı’nda kendi kendine sahneye çıktı, kendini tanıttı. 

Bu elektrikli süper arabanın yapamadığı bir şey yok. Olağan üstü bir navigasyon sistemine sahip, uydularla bağlantı kurarak yerel trafiği gözetleyebiliyor ve kendi kendine alternatif yollar çizebiliyor. O tüm bunları yaparken siz Telefonunuzla oynaya biliyorsunuz. 170 kW elektrik motoruna sahip olan Audi R8 e-Tron 0-100 km’yi 3.9 saniyede görüyor. Azami hızı ise 250 kilometre/saat.

Audi R8 e-Tron narin görüntüsüne rağmen, her yol şartı ve iklimde son derece güvenli bir şekilde kullanılabiliyor. (Pardon, kendi kendini sürebiliyor demeliydim.) Yağmur, kar, hava koşullarına sıcak araba sürüş standartlarını bu iklimlere göre değiştirebiliyor. Asfalt ya da toprak yollarda da süspansiyon ayarlarını değiştirebiliyor. "zFAS" adı verilen bu koşul tanımlama ve sürüş programlama teknolojisi şimdilik sadece Audi R8 e-Tron’da var.

Kendini Süren Audi RS 7'den Görüntüler

Audi Elektrikli Araba Yarışında Tesla’yı Ezmek İstiyor

Cenevre Otomobil Fuarında Bu Arabalar Baş Döndürdü

YORUMLAR