Audi’nin Yeni Dijital Gösterge Paneli Büyüleyici Görünüyor

Audi’nin Yeni Dijital Gösterge Paneli Büyüleyici Görünüyor

Audi yeni nesil araçlarında gösterge panelini tamamen yeniliyor. Audi’nin gösterge panelleri son derece şık, çok fonksiyonlu dijital panellere dönüşüyorlar.

2016 Audi TT ve TTS serisiyle ilk önce spor modellerde değişecek olan gösterge panelleri, o bildiğimiz geleneksel görünümlerinden tamamen kurtuluyorlar. Hız, benzin, motor sıcaklığı ve benzeri bilgilerin yer aldığı gösterge panelleri artık daha teknolojik ve çevrimiçi çalışabilen bazı özellikler kazanıyorlar.

Harita, müzik paylaşımı, cep telefonu entegrasyonu, multimedya kontrolü gibi ekstra özellikler de artık Audilerde aracın göğsünde değil kontrol panelinde yer alıyor. Audi böylelikle sürücülerin gözlerini yoldan ayırmadan hem kontrol panelini, hem de diğer tüm donanımı kontrol edebilmelerini de sağlamış oluyor.

Gösterge paneli aslında Auidi’lerin elektronik kontrol merkezi haline geliyor ve farklı kısımlara dağılmış olan tüm elektronik kontrol kartlarını da panelin içerisinde bir araya getiriyor.

Ayarlanabilir merkezi bir ekran etrafına ergonomik olarak yerleştirilen geleneksel bazı gösterge öğelerinin de yer aldığı bu panel 7 farklı ekrandan oluşuyor ve kolayca birbirleri ile yer değiştirebiliyor ya da aynı anda görüntülenebiliyor.

 Kendini Süren Audi RS 7'den Görüntüler

Audi'nin Sürücüsüz Park Edebilen Otomobili

Otomobiller Nasıl Paintball Düellosu Yapar

YORUMLAR