Avast Antivirus Windows XP İçin 3 Yıl Daha Hizmet Verecek

Avast Antivirus Windows XP İçin 3 Yıl Daha Hizmet Verecek

Güvenlik yazılımı denilince akla gelen ilk firmalardan olan Avast bilgisayarlarında Windows XP yüklü olan kullanıcıları sevindirecek bir açıklama yaptı. Bilindiği üzere Microsoft Nisan ayının 8'inde resmi olarak Windows XP üzerinde verdiği desteği çekecek. Bu da Windows XP için yeni güncellemelerin çıkmayacağı ve güvenlik açıklarının kapatılamayacağı anlamına geliyor.

Popüler güvenlik yazılımları ise genel olarak 1 yıl civarında Windows XP için destek sunacaklar. Avast! firması, ücretsiz güvenlik yazılımı olan Avast! Free Antivirüs'ün 2014 versiyonunun Windows XP'ye bir 3 yıl daha destek vereceğini duyurarak bu alanda fark yaratacak.

Dünya üzerinde halen milyonlarca bilgisayarda tercih edilen Windows XP birçok kullanıcı için vazgeçilmez konumda. Yayınlanmasının ardından 13 yıl geçen Windows XP zamana meydan okuyor. Buna rağmen kullanıcılar Windows'un yeni versiyonlarının kendileri için tatmin edici olmamasından ötürü Windows XP'den vazgeçmek istemiyor. Avast!'ın bu işletim sisteminin güvenlik açıklarını kapatacak olması sevindirici.

Avast! Free Antivirüs indirmek için:


Flappy Bird Geri Dönebilir

YORUMLAR