Avast'ın Mac için Antivirüs ve Güvenlik Programı Çıktı

Avast'ın Mac için Antivirüs ve Güvenlik Programı Çıktı

Son zamanlarda internet kullanımının hat safhalara ulaşması ve neredeyse her evde bilgisayar ve internet olmasını avantaja çevirmek isteyen hackerların ne zaman ne saldırı yaparak hangi bilgilerinizi ele geçirebileceğini kestirmek mümkün değil. Bu nedenle ihtiyaç duyduğumuz antivirüs ve güvenlik programlarından bir tanesini geliştiren Avast, şimdi de Mac kullanıcılarının ücretsiz olarak yararlanabileceği antivirüs ve güvenlik programını çıkardı.

Windows platformunda sunmuş olduğu ücretsiz ve ücretli antivirüs programları ile Dünya genelinde 230 milyondan fazla kullanıcıya destek veren firma, Mac kullanıcılarının da tehdit altında olduğunu düşünerek bu platform için olan programını çıkardı.

Mac kullanıcıları arasında yaygın olan bir görüşe göre Mac'lerine virüs bulaşmayacaklarına yada hacklenmeyeceklerine inanırlar ama bunun nedenini sorduğumuzda sadece güvenli diyerek yetinirler. Mac işletim sistemi de tıpkı Windows sistemi gibi tehlikelere açık bir işletim sistemi, fakat çok az kullanıcıya sahip olduğu için hackerler, kat kat fazla kullanıcı bulunna Windows platformunu tercih ediyor. Bunu şu şekilde düşünebilirsiniz. Balık tutmaya gidiyorsunuz ve teknenin sağ tarafında tonlarca balık olduğunu bile bile, teknenin sol tarafındaki bir kaç balık için oltanızı sallayıp saatlerce bekler misiniz? Tabiki hayır.

Virüslere karşı koruma sağlayan ve sunmuş olduğu 3 farklı koruma kalkanı ile internet üzerinde kişisel bilgilerinizi kaptırmamanız için elinden geleni yapan "Avast Free Mac Security" programını sitemizden ücretsiz olarak indirebiliyorsunuz. Henüz yeni olan program, kısa aralar ile virüs veritabanını güncelleyerek sizi en yeni tehlikelere karşı koruyabiliyor.

En İyi Taşınabilir Antivirüs Programları

YORUMLAR