Avengers: Endgame'in Fragmanı Rekorla Başladı

Avengers Endgame rekor

Marvel sinematik evrenini yakından takip edenlerin dört gözle beklediği dördüncü Avengers filmi, Avengers: Endgame sosyal medyayı salladı. Kısa süre önce ilk videosuyla merak edenlerin karşısına çıkan film, fragmanının izlenme sayısıyla rekor kırdı.

7 Aralık Cuma günü ansızın ilk fragmanı yayınlanan Avengers: Endgame, birçok Marvel izleyicisini heyecanlandırmayı başarmıştı. Yayınlandığı ilk saniyelerden başlamak üzere sosyal medyanın gündemine düşen fragman, YouTube’u bozmuş ve fragmanın altına yer alan izleme sayacı ve yorum bölümü kullanılamaz hale gelmişti.

Cuma günü yayınlanan fragmanın 24 saat içinde 289 milyondan fazla kişi tarafından izlendiği duyurulurken, böylece Avengers: Endgame fragmanının 24 saat içinde en çok izlenen fragman olma başarısı gösterdiği belirtildi. Benzer bir rekorun Twitter üzerinde de tekrarlandığını söyleyen Marvel yetkilileri, fragmanın yayınlanmasının üzerinden geçen ilk 24 saat içinde Twitter’da Endgame’in 539 bin iletiye konu olduğunu dile getirdiler. Böylece Endgame, Infinity War’un Twitter rekorunu da geride bırakmış oldu.

Avengers: Infinity War filmini de yöneten Anyhony ve Joe Russo’nun yönetmenliğini üstlendiği Avengers: Endgame, Infinity War’da yaşanan olaylardan sonra merak edilen birçok soruya cevap vermesi açısından dört gözle beklenen filmler arasında yer alıyordu. 26 Nisan 2019 itibarıyla vizyona girecek olan filmin rekor kıran fragmanını ise hemen yukarıdan izleyebilirsiniz.