Avengers: Infinity War, 1 Milyar Dolarlık Hasılata Ulaşmak Üzere

Avengers Infinity War

Marvel’in yeni filmi ‘Avengers: Infinity War’un sinemaseverler tarafından büyük ilgi görmesi, aslında pek de beklenmedik bir şey değildi. Ancak görünüşe bakılırsa film, büyük ilgi görmesinin yanı sıra rekorları da altüst etmek üzere.

Marvel’in süper kahramanlarını bir araya getiren ve şirketin şimdiye kadarki en yüksek bütçeli filmlerinden biri olan ‘Avengers: Infinity War’, vizyona gireli 10 gün olmasına rağmen 900 milyon dolarlık hasılatı geçmiş durumda. Filmin 10. ya da 11. günde 1 milyar dolarlık hasılata ulaşması bekleniyor. 

Sinema tarihinde 1 milyar dolarlık hasılata en kısa sürede ulaşan film olma rekorunu, 2015 yılında vizyona giren bir başka Disney filmi olan ‘Star Wars: The Force Awakens’ 12 gün ile elinde bulunduruyor. Ancak ‘Avengers: Infinity War’ her an bu rekorun yeni sahibi olabilir. Marvel’in bir başka filmi olan ‘Black Panther’ de geçtiğimiz şubat ayında vizyona girdikten 4 hafta sonra 1 milyar dolarlık hasılata ulaşmayı başarmıştı.

‘Star Wars: The Force Awakens’ 2015 yılında vizyona girdiği ilk hafta sonunda 248 milyon dolarlık bir hasılat elde etmişti. Ancak ‘Avengers: Infinity War’ vizyona girdiği ilk hafta sonunda 250 milyon dolarlık hasılata ulaşarak bu rekorun da yeni sahibi oldu.

‘Avengers: Infinity War’ın bu başarısı sayesinde, Disney 2018 yılında vizyona giren filmleriyle 3 milyar dolardan fazla gelir elde etmiş oldu. ‘Avengers: Infinity War’ın ilerleyen dönemde 2 milyar dolar barajını aşmasına da neredeyse kesin gözüyle bakılıyor.