Avengers: Infinity War, Aralık’ta Netflix’e Geliyor

Avengers: Infinity War, Aralık’ta Netflix’e Geliyor

Dünyanın en büyük dijital yayın platformu olan Netflix, Marvel’ın gişe rekortmeni filmi Avengers: Infinity War’u aboneleriyle buluşturmaya hazırlanıyor.

Netflix, Disney ile yakında sona erecek anlaşmasından son ana kadar faydalanmak istiyor. Şirket, ABD ve Kanada’daki kullanıcıları için 25 Aralık Noel Günü, Marvel Sinematik Evreni’nin 10. yıl özel filmi Avengers: Infinity War’u platformunda yayınlanacak.

Nisan 2018’de vizyona giren film, ABD’de 679 milyon dolar olmak üzere toplamda 2 milyar doların üzerinde gişe hasılatı toplamıştı. Russo kardeşler tarafından yönetilen Avengers: Infinity War, Avatar, Titanic ve Star Wars: The Force Awakens’ın ardından sinema tarihinin en büyük dördüncü filmi olmayı başarmıştı.

Marvel Sinematik Evreni’ndeki sayısız kahramanı bir araya getiren film, Robert Downey Jr., Chris Hemsworth, Mark Ruffalo, Chris Evans, Scarlett Johansson, Benedict Cumberbatch, Don Cheadle, Tom Holland, Chadwick Boseman, Paul Bettany, Elizabeth Olsen, Anthony Mackie, Sebastian Stan, Danai Gurira, Letitia Wright, Dave Bautista, Zoe Saldana, Josh Brolin ve Chris Pratt gibi oldukça zengin bir oyuncu kadrosuna sahip. 

Netflix’in Disney ile olan işbirliği 2020 yılında sona erecek, ancak ikili arasındaki anlaşma gereği 2019 yapımı hiçbir Walt Disney, Pixar, Lucasfilm ve Marvel filmi platforma gelmeyecek. O tarihten itibaren Netflix’te yayınlanan çoğu Marvel dizisi de dahil olmak üzere Disney etiketi taşıyan her yapım şirketin Disney + adını verdiği kendi çevrimiçi yayın platformunda yayınlanacak.

Disney + 2019 yılında piyasaya çıkacak ve stüdyonun elindeki bütün orijinal dizi ve filmler yalnızca bu servis üzerinden izlenebilecek. Disney ayrıca, başrolünde Tom Hiddleston’ın olduğu Loki dizisi ve Diego Luna’nın oynadığı Cassian Andor karakterine dayanan yeni bir Star Wars live-action serisi de dahil olmak üzere yeni platformu için birçok yüksek profilli orijinal içerik geliştiriyor.