Avengers: Infinity War Beyaz Perdedeki Yolculuğuna Rekorla Başladı

avengers infinity war gişe rekoru

Uzun zamandır yollarını gözlediğimiz Avengers: Infinity War nihayet beyaz perdedeki yerini aldı. Marvel Sinematik Evreni’nin son harikası, hakkındaki beklentileri fazlasıyla karşılayarak ilk üç gününde 250 milyon dolar gişe hasılatına erişti ve kırılması güç bir rekora imza attı.

2008 yılında Iron Man ile izleyicilerine merhaba diyen Marvel Sinematik Evreni, aradan geçen 10 senede birbirinden ikonik filmlerin altına imza attı. Marvel Evreni’ndeki filmlerin, dünya çapında 13,5 milyar dolar gişe hasılatına ulaşmasıyla eşi benzeri görülmemiş bir başarının sahibi olan Marvel Studios, son 10 yıldaki bu muazzam ilerleyişini Avengers: Infinity War ile taçlandırmaya hazırlanıyor.

avengers infinity war açılış rekor

Yılın en çok beklenen filmi, vizyona girdiği ilk üç gününde 250 milyon dolar hasılat yaparak, bu alandaki rekoru elinde bulunduran Star Wars: The Force Awakens’i geride bırakmayı başardı. Disney’in amiral gemisini tahtından eden Infinity War, 2 milyon dolar farkla tüm zamanların en iyi açılışını gerçekleştiren filmi oldu. 

Öte yandan, dünyanın en büyük ikinci film pazarı olan Çin’in, Avengers: Infinity War ile henüz buluşmadığını söyleyelim. Box Office Mojo, Kuzey Amerika’daki sinema salonlarının yanı sıra, diğer pazarlardaki kazancın hesaba katıldığında bu rakamın 630 milyon dolara kadar çıktığını belirtiyor.

Marvel Sinematik Evreni'nin 19. filmi olan Infinity War, Türkiye'de de 244.363 seyirciyle en iyi haftasonu açılışını gerçekleştiren yabancı film oldu. ABD ve global pazarda müthiş bir açılış performansına imza atan filmin, dünya genelinde 2 milyar dolar civarında hasılat toplayacağı tahmin ediliyor.

Bunun yanı sıra, dünya çapında en çok hasılat eden film olan Avatar’ın, bu sene de tahtını bırakacağına pek ihtimal verilmiyor. 2009 yılında vizyona giren ve sinema endüstrisini yeniden şekillendiren Avatar, global pazarda 2 milyar 788 milyon dolar hasılat elde etmişti.