Avengers: Infinity War Görsel Efektler Olmadan Nasıl Görünüyor?

avengers infinity war görsel efekt

Filmlerdeki oyuncular bütün alkışları topluyor olsalar bile Avengers: Infinity War gibi yapımlarda, görsel efektler üzerinde çalışanlar da bir o kadar alkışı hak ediyorlar. Bugün yayınlanan ve Avengers: Infinity War’daki efektlerin nasıl yapıldığını gösteren kısa bir videoysa bunu kanıtlar nitelikte.

George Lucas tarafından kurulan görsel efekt şirketi Light & Magic, Infinity War’un herkesi kendisine hayran bırakmayı başaran görsel efektlerinin nasıl yapıldığını gösteren kısa ama öz bir video yayınlandı. Yaklaşık üç dakika uzunluğundaki videoda, filmin efekt eklenmiş ve eklenmemiş halleri küçük panoramalar şeklinde izleyenlere aktarılmaya çalışıldı. Yayınlanan videoda, Wakanda’nın üzerindeki plastik benzeri koruyucu kalkan, savaştaki patlama sahnesi, birçok Avengers’ın sevilen görüntüleri ve daha fazlasına yer verildi.

Yılın en çok izlenen filmleri arasında yer alan Avengers: Infinity War’un Oscar Ödülleri arasında verilen En İyi Görsel Efekt dalında adaylık gösterilmesineyse kesin gözle bakılıyordu. Konuyla ilgili açıklamalar yapan uzmanlar ise görsel efekt dalında ödülü Avengers: Infinity War’un almasına kesin gözüyle baktıklarını belirtmişlerdi. 22 Ocak 2019 tarihinde açıklanacak en iyi görsel efekt adayları arasında olması muhtemel olan filmin, 24 Şubat’ta ödülü alacağı dile getirilenler arasındaydı.