Avengers: Infinity War, Marvel'ın En Yüksek Hasılatlı Filmi Oldu

Avengers Infinity War, Marvel'ın En Yüksek Hasılatlı Filmi Oldu

Marvel Studios'un 10. yıl özel filmi Avengers: Infinity War, beyaz perdedeki görkemli yolculuğunda belki de en önemli kilometre taşını tamamladı. Sayısız süper kahramanı bir araya getiren efsane yapım, Marvel'ın bugüne kadarki en yüksek gişe hasılatı yapan filmi olmayı başardı.

Kısa bir süre önce 1 milyar dolarlık hasılata en kısa sürede ulaşan film rekorunu 2015 yılında vizyona giren ‘Star Wars: The Force Awakens’in elinden alan Avengers: Infinity War, bir başka rekorun daha sahibi oldu.

Marvel Sinematik Evreni’nin son harikası, şimdiye kadar 1,606 milyar dolar kazanarak, toplamda 1,519 milyar dolar hasılat elde eden serinin ilk filmi The Avengers'ı geride bıraktı. 

Marvel'ın birinci, tüm zamanların ise en yüksek beşinci hasılatını elde eden film olan Infinity War, milyarlar kulübündeki yerini tüm ihtişamıyla aldı. Esasen filmin kırdığı bu rekor, çok daha önce de gelebilirdi. Zira dünyanın en kalabalık ülkesi olan Çin, Infinity War'u en son gören ülkelerden bir tanesi. Bu hafta itibarıyla Asya ülkesinden 200 milyon dolar hasılat toplamayı başaran yapım, kırılması güç bir rekorun da sahibi oldu.

Marvel Sinematik Evreni'nin 19. filmi olan Infinity War, Türkiye'de de 244.363 seyirciyle en iyi haftasonu açılışını gerçekleştiren yabancı film olmuştu.

Tüm zamanların en yüksek hasılatlı filmleri sıralamasının ilk üçünde, 2,7 milyar dolarla Avatar, 2,1 milyar dolarla Titanic ve  2 milyar dolarla Star Wars: The Force Awakens bulunuyor. Tahminler, Infinity War'un dördüncü sırada oturan 1,671 milyar dolarlık Jurrasic World'ü geçeceği yönünde. 

Avengers: Infinity War'un ikinci kısmı 2019 yılında vizyona girecek.