Avengers Sıkıntıda, Hem Torrent Sitelerine Düştü Hem de Boykot Edildi

Avengers Sıkıntıda, Hem Torrent Sitelerine Düştü Hem de Boykot Edildi

Heyecanla beklenen Avengers: Age of Ultron korsanlardan payına düşeni aldı. Filmin sinemada çekilmiş ‘cam’ kayıt denen sürümleri torrent sitelerinde belirmeye başladı. Öte yandan Kuzey Avrupa'da da film boykot ediliyor.

Filmin daha sinemalarda gösterilmesine 5 gün var. Ancak nereden geldiği belli olmayan kayıtlar torrent sitelerinde boy göstermeye başladı bile. İlk olarak Rus torrent kanallarında beliren kayıtlar hızla yayılıyor. Böylece korsan film felaketi Avengers: Age of Ultron’u da vurmuş oldu. Korsan kamera kaydından oluşan kopyalar tüm torrent sitelerinde dolaşıyor ve indirilme oranı bir günde 500 bini buldu.

Öte yandan Avengers’ın sıkıntısı bununla da kalmıyor. Almanya, Avusturya ve bazı Kuzey Avrupa ülkeleri filmi göstermeyeceklerini açıklayarak boykot ettiler. Bilet fiyatları üzerinden yapımcı firmanın yüzde 54 kadar bir pay talep etmesi küçük ve bağımsız sinemaları sıkıntıya soktu. Bu talep filmin boykot edilmesine yol açtı. Bu parayı ödemek istemeyen bağımsız sinemacılar filmi göstermeyeceklerini açıkladılar. Avengers: Age of Ultron Kuzey Avrupa’da 50’ye yakın sinemada gösterilmeyecek.

Avengers: Age of Ultron (Yenilmezler: Ultron Çağı) sezonun en çok beklenen filmlerinden biri. Bu gelişmeler filmin gişe başarısını engeller mi bilinmez ama görsel açıdan muazzam olduğu belirtilen filmi sinemada milyonlarca kişinin izleyeceği kesin. 

Yenilmezler: Ultron Çağı'nın Yeni Klibi Heyecan ve Merakı Daha da Artırdı

Hey Samsung, Bize Marvel Avengers Serisi Galaxy S6 Yapsana!

YORUMLAR