AVG 2019 Yeni Özellikleriyle Kullanıma Sunuldu

AVG 2019

AVG Güvenlik Uygulamaları, bugün yaptığı açıklamayla çok sevilen güvenlik yazılımının yeni sürümünü duyurdu. AVG 2019 olarak adlandırılan yeni anti-virüs programının bugün itibarıyla kullanıcıların beğenisine sunulduğu söylenirken, eski sürümlere göre birçok yenilik sunduğu aktarıldı.

AVG 2019 sürümünün en önemli yeniliğinin kullanıcılara özel değişimler sunabilmesi olduğu belirtilirken, aile üyeliği bulunanların her kullanıcıya özgü özellikler tanımlayabilecekleri belirtildi. Tüm bunlarla birlikte bütün kullanıcıların ek güvenlik koruması, geliştirilmiş tehdit tespiti ve yapay zeka destekli yeni özellikleri deneyimleyebilecekleri vurgulandı.

AVG 2019 koruma

Güçlendirilmiş mahremiyet koruması

AVG 2019 ile kullanıcıların beğenisine sunulacak ilk yenilik Hassas Veri Kalkanı oldu. Şimdilik sadece ücretli sürümü kullananlar için aktif edilecek hassas veri koruma özelliğinin, önemli bilgiler içeren dosyalara odaklandığı belirtildi.

AVG 2019 kullanıcılarının Hassas Veri Kalkanı özelliğini devreye almalarıyla birlikte programın bilgisayardaki dosyaları tarayacağı, işçi bilgileri, sağlık kayıtları, seyahat biletleri ya da bunun gibi çok kritik belgeleri tespit ederek, virüslerin ya da kötü niyetli kişilerin bu dosyalara erişimlerini engelleyeceği kaydedildi.

Engelleme sağlamak için AVG 2019’un bu dosyaları sadece kullanıcının görebileceği şekilde saklayacağı, virüsler ya da hackerlar gibi üçüncü parti kişilerin dosyalara erişimini kısıtlamak adına dosyaların verilerini bozarak, erişemez yapacağı söylenenler arasında yerini aldı.

AVG 2019 koruma 2

Yapay zeka desteği

AVG 2019 kullanıcılarının hayatlarını kolaylaştıracak bir başka yenilik ise yemleme (phishing) üzerine oldu. Çokça kullanılan internet sitelerini taklit ederek, kullanıcıların verilerine ulaşmaya çalışan internet sitelerinin artık yapay zeka tarafından tespit edileceğini vurgulayan şirket, yeni sistemlerinin internet sitelerinin işaretlerini, alan adı meta bilgilerini ve sitenin temasındaki farklılıkları kontrol ederek, saniyeler içinde sitenin güvenliğini algılayabileceğinin altını çizdi.

AVG 2019 rahatsız etme

Rahatsız etme modu

AVG 2019 ile gelen bir başka yenilik ise rahatsız etme modu oldu. AVG kullanıcılarının oyun oynarken ya da başka bir işe odaklandıkları sırada çıkan bildirimleri engellemek adına harekete geçen AVG, rahatsız etme özelliğiyle birlikte AVG 2019 kullananların Windows, elektronik posta, mesajlaşma programı ve tarayıcı bildirimlerini engelleyebilecekleri belirtildi.