AVG, Sony'nin Özel Mobil Güvenlik Partneri Oldu

AVG, Sony'nin Özel Mobil Güvenlik Partneri Oldu

Güvenlik yazılımı firması AVG Technologies, Sony Mobile ile akıllı telefon ve tabletler için özel mobil güvenlik sağlayıcısı olarak üç yıllık anlaşmaya imza attı.

Anlaşmaya göre AVG'nin Antivirüs Pro yazılımı Sony'nin Xperia Z3 modelinin içine Android uygulaması olarak yüklü gelecek ve cihazlar Amerika ve İngiltere'de bu şekilde satışa sunulacak. Diğer ülkelerde bu anlaşmanın geçerli olup olmadığını öğrenmek için yetkililer AVG ve Sony'nin temsilcileriyle iletişime geçmiş durumda ancak henüz bu konuda bir açıklama yok.

Bunun dışında AVG'nin yetkili temsilcisi Android 2.2 ve üzeri sisteme sahip, Xperia Z2 dahil, Sony akıllı telefon veya tablet kullanıcılarının özel antivirüs uygulamarını Google Play'den ücretsiz olarak indirebileceklerini açıkladı. Bu uygulama 6 aylık bir deneme süreci kapsamında ve süre bitiminden sonra yıllık üyelik istiyor. Ücretsiz olarak kullanmaya devam etmek isterseniz maalesef tam sürümün sağladığı birçok ayrıcalıktan mahrum kalacaksınız.

AVG'nin konu hakkında yaptığı basın açıklamasında zaten sürekli olarak gelişmekte olan mobil platformuna güvenlik yazılımı anlamında bir destek sağlamak istediğinden ve bu planın uzun vadeli olacağından bahsetti. Sony ile yapılan bu anlaşma sayesinde üreticinin yeni akıllı telefon ve tabletleri doğrudan güvenlikli olarak piyasaya sürülmek için gerekli işlemeler yapılıyor.

AVG Antivirüs'ün ücretsiz sürümünü bilgisayarınızda denemek için sitemizin güvenli bağlantısını kullanabilirsiniz:

Android'e Çoklu Pencere Desteği Geliyor

Football Manager 2015 PC İçin Çıkış Tarihini Aldı

YORUMLAR