AVG Tarayıcı Geçmişimizi Kafasına Göre Kullanabileceğini Açıkladı

AVG Tarayıcı Geçmişimizi Kafasına Göre Kullanabileceğini Açıkladı

AVG’nin yeni kullanıcı sözleşmesi ilk okunduğunda kullanıcıların canını sıkacak. İşte belki de bu yüzden tüm yazılımlarda Gizlilik ve Güvenlik anlaşmaları mutlaka okunmalı.

Güvenlik yazılım uygulamalarını güncelleyen AVG’nin Gizlilik ve Güvenlik anlaşmasını da yenilediği dikkatli gözlerden kaçmadı. AVG güvenlik yazılımı firmasının kullanıcıları için kişisel bilgilerin, verilerin gizliliği ve bu gizliliğin korunması hakkında yenilediği maddelerle biraz can sıkabilir.

AVG’nin yeni Gizlilik ve Güvenlik anlaşması kullanıcıların tarayıcı geçmişlerini, çerezlerini ve arama alışkanlıklarını kaydedeceğini ve bunu gereken zamanlarda kullanabileceğini belirtiyor. Ancak AVG bunu yaparken kullanıcı kimliğine yönelik her hangi bir bilginin sızmayacağını, ya da kullanıcıyı riske atacak bir durum oluşturmayacağını da garanti ediyor. Ancak sunucularında AVG kullananların tüm web geçmişlerini barındıracağını da ifade ediyor.

AVG’nin yeni Gizlilik ve Güvenlik anlaşması 15 Ekim’den itibaren yürürlüğe girecek. AVG her ne kadar anonim bilgiler barındıracağını açıklasa da bu bilgilerin gerektiği noktalarda sorgusuz sualsiz kullanabilme hakkını da saklı tutuyor.

AVG her ne kadar “bu bilgileri sahibini açık etmeden kullanabiliriz”dese de, kullanıcı alışkanlıklarını depoluyor olması garipsendi. Kısaca işin özü antivirüs yazılımı AVG, kullanıcıların bazı bilgilerini satabilecek.

AVG Antivirüs Nasıl Kullanılır?

AVG Antivirüs Nasıl Silinir?

YORUMLAR