Avrupa'nın En Büyük E-Spor Arenası Açıldı

Avrupa ve Ortadoğu’nun oyun ve e-spor odaklı en büyük merkezi İstanbul’da açıldı.

Avrupa ve Ortadoğu’nun oyun ve e-spor odaklı en büyük merkezi İstanbul’da açıldı. E-spor arena, oyuncular, oyun firmaları ve yayıncıları bir araya getirecek.

E-sporun Türkiye’de 10 milyon oyuncusu, 32 milyon da izleyicisi var. Geleceğin meslekleri arasında gösterilen e-spora ilgi giderek artıyor. Mesai saatlerinin olduğu sıradan bir iş değil ancak getirisi oldukça yüksek ve eğlence odaklı olduğundan özellikle gençlerin ilgisini çeken mesleklerin başında geliyor. Çalışma saatleri olmasa da oldukça ağır bir iş. Öyle ki, oyuncular turnuva döneminde zorlu bir antrenman programına giriyor. E-spor oyuncularından Umut Can, üç aylık turnuvaya hazırlık sürecinde günde en az 3, en fazla 9 saate kadar çalıştıklarını belirtiyor.

Son olarak İstanbul’da açılan e-spor arenasında e-spora ilgi duyan oyuncular, oyun şirketleri ve saatlerini harcayan yayıncılar buluşacak. İstanbul’da yeni açılan arena, Avrupa’nın en büyük e-spor arenası olma özellğini taşıyor. Yaklaşık 8 ayda yapımı tamamlanan arena, aynı anda 1600 kişiyi ağırlayabilen, sahnede aynı anda 100 kişinin turnuva yapabildiği, 3800 metrekarelik dev bir tesis.

YORUMLAR